No active "ca-sidebar-197687" sidebar

K štvrťstoročnici zaspieval oceneným funkcionárom Pavol Hammel

30. septembra 2016 |  | |

Výročie ZMOGaMK 25. rokom od založenia jedného z najväčších regionálnych združení na Slovensku prišiel oceneným funkcionárom a zástupcom samospráv v regióne Rimavskej Soboty zaspievať spevák Pavol Hammel. V Dome kultúry boli pri tejto príležitosti ocenené desiatky súčasných aj bývalých starostov, primátorov, funkcionárov či podnikateľov, ktorí spolupracujú so samosprávami v regióne. ZMOGaM patrí k najväčším združeniam má 107 členov.

V príhovore činnosť samospráv zhodnotil súčasný predseda ZMOGaMu Peter Mináč. Priblížil akými procesmi prešli od deväťdesiatych rokov a aké výsledky majú, pripomenul však aj výjazdové zasadnutie vlády v Rimavskej Sobote, kde bol prijatý Akčný plán, ktorý má napomôcť pri znižovaní miery nezamestnanosti. Medzi ocenenými boli aj zástupcovia Občianskeho združenia Naša Sobota, ktorí stáli pri zrode Akčného plánu. Združenie má podľa Mináča významný podiel v napomáhaní rozvoja regiónu. Ako priblížil, v roku 2015 začali v združení pripravovať stratégiu rozvoja okresu, ktorá potom spolu s iniciatívou OZ Naša Sobota vyústila v príprave a schválení Akčného plánu okresu RS.

Ing. Peter Mináč„Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tohto dokumentu, ale osobitne sa chcem poďakovať starostovi Jesenského, Gabrielovi Mihályimu, ktorý mal najväčší podiel na úspešnej príprave návrhu Akčného plánu,“ zdôraznil Mináč. Súčasný predseda ZMOGaMu ocenil a zároveň pripomenul mená predsedov, ktorí počas 25 rokov stáli na čele združenia, a to Ján Šimon, Arpád Schwartz, Jozef Kolesár, za ktorého ocenenie prebrala pani Kolesárová, Pavel Brndiar, Štefan Cifruš, ktorý sa ospravedlnil a Michal Bagačka.

Výročie ZMOGaM

Podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska Jozef Dvonč, v pozadí predseda Združenia Miest a obcí Gemera a Malohontu Peter Mináč a riaditeľka Domu kultúry Milana Jutková.

„To, čo sa podarilo mestám aj obciam, regionálnym združeniam aj samotnému Združeniu miest obcí Slovenska za ostatných 25 rokov je výsledkom spoločnej túžby aktívne formovať spoločnosť na pevných pilieroch a hodnotách samosprávy,“ povedal na ocenení v Dome kultúry podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska Jozef Dvonč, podľa ktorého myšlienka založiť združenie po štvrťstoročí dokazuje svoju silu a jedinečnosť keď v samotnej Európe nenájdete združenie samospráv, ktoré by malo taký počet členov ako má ich združenie. Na dobrovoľnej báze združujú podľa neho takmer 96 percent obcí na Slovensku.

 

Okrem bývalým funkcionárom ZMOGaMu ocenenie udelili aj bývalým predstaviteľom samospráv - Pavlovi Struhárovi z Klenovca, Jurajovi Kučerovi z Rimavských Janoviec, Tiborovi Kosztúrovi zo Včeliniec (sa ospravedlnil). Oceneným bol aj Pavel Nadok z Teplého Vrchu, Ján Ďurčák z Oždian, Ján Melišík z Gortvy, Miloš Očenáš z Čerenčian, Ondrej Hriň z Čierneho Potoka, Ľudmila Šiminská z Bottova, Štefan Hubay zo Štrkovca, Zoltán Mács z Bátky, Zoltán Feledy z Jesenského, Viera Feješová z Rimavského Brezova, Jaroslav Suja z Rimavskej Bane a František Ragályi z Ruminiec.

Ocenili aj dlhoročných predstaviteľov samosprávy - Petra Mináča z Tisovca, Štefana Zagyiho z Gemerských Dechtárov, Kornéliu Nosáľovú z Rimavskej Soboty, Gabriela Mihályiho z Jesenského, Františka Szűcsa z Rimavskej Soboty, Mariana Habovčíka z obce Lenka, Jána Rákošiho z Lenartoviec, Janku Ďurišovú z Rimavských Zalužian, Júliusa Molnára z obce Tachty, Jaroslava Bendu z Babinca, Nándora Kisfaludyho zo Širkoviec, Jozefa Hunyáka z Hajnáčky, Jána Lichanca z Orávky, Irenu Hanobíkovú z obce Abovce, Ondreja Knechtu z Hrachova.

Za dlhoročnú spoluprácu ZMOGaM ocenili výkonného podpredsedu Združenia miest a obcí Slovenska Jozefa Turčányho, Klub riaditeľov škôl a školských zariadení Rimavská Baňa, MAS Malohont Hrachovo, Naša Sobota a Regionálne vzdelávacie centrum.
Za spoluprácu so samosprávou ocenili Jaroslava Útisa z obce Lukovištia, z Rimavskej Soboty Miroslava Bitalu, Ivana Andrašoviča, Janu Markovú, Alexandra Patakyho, Idu Melichovú, Líviu Koóšovú. Ďakovný list dostali zástupcovia DHZ, HaZZ, Oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, Územný spolok SČK, GMOS a Oblastný futbalový zväz Rimavská Sobota.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross