No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kaštieľ Coburgovcov po rokoch začína svoj aktívny život

Zdroj foto: Milan Kolesár

JELŠAVA – Severozápadné krídlo Kaštieľa Coburgovcov v Jelšave je po rekonštrukcii. Kaštieľ začína svoju ďalšiu kapitolu. V stredu (25. apríla) ho slávnostne uviedli do života.

Obnova historickej dominanty v našom regióne bola podporená z nórskych Grantov EHP, Islandom i Lichtenštajnskom a spolufinancovaná bola aj zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

"Verím, že sa stane významným bodom turizmu pre návštevníkov Gemera a pre domácich príležitosťou pre rozvoj mesta. Záverečná konferencia projektu z nórskych grantov v kaštieli je úspešne za nami. Ďakujem partnerom z Nórska ako aj všetkým účastníkom, zvlášť organizačnému tímu za zabezpečenie podujatia," vyjadril sa primátor Jelšavy Milan Kolesár.

Článok pokračuje pod reklamou


Otvorenia sa zúčastnil aj krajský poslanec a archeológ Ján Beljak, ktorý povedal, že z tohto kroku má obrovskú radosť.

"Je perlou Gemera a od roku 2015 ho pravidelne nielen pracovne navštevujem. Ďakujem mojim priateľom, primátorovi mesta Jelšava Milanovi Kolesárovi a koordinátorke obnovy projektu Vierke Kozárovej za vytrvalosť a veľké nasadenie pre jeho záchranu a sprístupnenie verejnosti. Taktiež ďakujem Jánovi Hyžnajovi z mestského úradu Jelšava za dnešnú prehliadku," vyslovil.

Rekonštrukcie plánujú aj v ďalších krídlach kaštieľa. "Postupne sa vytvoria podmienky pre rozvoj cestovného ruchu, komunitného programu, pre návrat tradičných remeselníkov a umelcov z celého okolia, ako aj integrácie rómskej menšiny," dodal Beljak.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross