No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Knižnice v Tornali, Tisovci a Rimavskej Sobote lákajú deti na plážové čítanie a letné aktivity

Zdroj: FB MSKS MT v Tornali

RIMAVSKÁ SOBOTA/TORNAĹA/TISOVEC - Leto je obdobím oddychu, dovoleniek a zábavy. Mestské knižnice v Tornali, Tisovci a Rimavskej Sobote sa postarali o to, aby počas letných prázdnin neboli knihy zabudnuté na poličkách. Pripravili množstvo zaujímavých aktivít pre deti aj dospelých, ktoré prinášajú kombináciu oddychu, vzdelávania a zábavy.

Knižnica na pláži v Tornali

Na plážovom kúpalisku v Tornali sa tento rok pripravila špeciálna letná ponuka. Návštevníci si môžu počas oddychovania pri vode prečítať z bohatej ponuky kníh, ktoré knižnica pripravila priamo na pláž. Táto iniciatíva prináša knihy bližšie k ľuďom, ktorí si môžu vychutnať dobrú literatúru priamo na lehátku. Či už ide o oddychové romány, detektívky alebo knihy pre deti, každý si nájde niečo pre seba.

Článok pokračuje pod reklamou


Prečítané leto v Tisovci a Rimavskej Sobote

V Tisovci a Rimavskej Sobote sa knižnice rozhodli ponúknuť deťom aj dospelým rôzne knižné tipy a aktivity. Tento rok sa hlavnou témou stali slová - "Slová o mne", "Slová o ľuďoch" a "Slová o svete". Deti aj dospelí sa môžu tešiť na množstvo aktivít, čítaní a tvorivých dielní, ktoré im priblížia krásu a dôležitosť slov.

Zdroj: FB Knižnica Mateju Hrebendu Rimavská Sobota

Prázdninová hra v Tisovci

Okrem knižných aktivít v interiéri sa v Tisovci bude diať aj niečo vonku. V prírodnom areáli tisovskej Šťavice pripravila Mestská knižnica Augusta Horislava Škultétyho veselú prázdninovú hru pre všetkých záujemcov. Hra trvá od 1. júla do 30. augusta a je určená pre všetkých, ktorí radi riešia úlohy a hádanky. Správne odpovede je potrebné priniesť do knižnice, kde na každého účastníka čaká malá odmena. Táto aktivita spája príjemné s užitočným – deti aj dospelí strávia čas v prírode a zároveň sa niečo naučia.

Letné aktivity mestských knižníc v Tornali, Tisovci a Rimavskej Sobote sú skvelým príkladom, ako možno spojiť oddych s čítaním a učením sa. Nezáleží na tom, či ste na pláži, v knižnici alebo v prírodnom areáli, vždy je možné nájsť spôsob, ako si leto užiť s knihou v ruke.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross