No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na deti so špeciálnymi potrebami čakajú pirátske dni

4. októbra 2012 |  | | |

Pre štyridsať detí zo špeciálnych škôl v okrese, z detských domovov, krízového ale aj reedukačného centra sa dnes začal ôsmy ročník tvorivého pobytu Konvergencie. Trojdňový program bude v znamení príbehu Pirátov z Karibiku, v dielňach si deti vyrobia výbavu piráta či koráb, hľadať budú aj poklad podľa mapy ukrytej vo fľaši.

Ako pre Rimava.sk uviedla Regina Špitálová, manažérka podujatia a zakladateľka Konvergencií, dobrovoľníci, lektori, pedagógovia a deti vo veku od 7 do 15 rokov sa stretnú opäť v rekreačnom stredisku Kokava – Línia. „Pobyt je plne prispôsobený možnostiam a temperamentu zúčastnených detí, zameraný na rozvoj ich kreativity v príjemnej atmosfére, na množstvo pozitívnych zážitkov, nielen estetických ale najmä ľudských, na radosť zo spoločného prežívania všetkých aktivít, zo schopnosti vytvoriť si krásnu vec," zhrnula Špitálová. Okrem tvorivých dielní na pirátsku tému však  podľa jej slov nebude chýbať ani obľúbený program „Konvergencie X faktor“, ktorý podľa známeho scenára poskytuje deťom priestor prejaviť svoj talent.

Pobytu sa zúčastní 40 detí z troch špeciálnych základných škôl v regióne (Rimavská Sobota, Hnúšťa, Klenovec), z Detského domova v Rimavskej Sobote, v Hrachove, Poltári, Hnúšti a v Tisovci, z rimavskosobotského  Krízového centra aj Reedukačného centra v Čerenčanoch.

„Tábor má vždy špecifickú atmosféru, ktorú dokážu tieto deti navodiť. Nakoľko väčšina z nich pochádza zo sociálne slabých rodín, sú nesmierne vďačné za možnosť zúčastniť sa pobytu," hovorí autorka myšlienky. Najkrajším pocitom a odmenou pre organizátorov je podľa nej spätná väzba od detí, ktoré sa z Konvergencií tešia a odnášajú si mnoho pekných zážitkov.

Konvergencie organizuje Občianske združenie Oxymoron v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross