No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kraj už tento týždeň odovzdá do užívania časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou

Foto ilustračné: Rimava.sk

POLTÁR/HRNČIARSKA VES – Výstavba prvej etapy cyklotrasy v úseku medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou je ukončená. V čase slávnostného otvorenia, ktoré sa uskutoční už tento piatok (22. septembra), už bude platné aj kolaudačné rozhodnutie a tento úsek tak môže naplno slúžiť verejnosti.

Rimava.sk o tom informovala Lenka Štepáneková, hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja. "Verejnosť pozývame na slávnostné otvorenie, ktoré sa uskutoční 22. septembra od 14:00 do 16:00 v lokalite Maštinec (pri budove bývalej železničnej stanice) za účasti predsedu BBSK Ondreja Luntera a ďalších pozvaných hostí,“ uviedla hovorkyňa s tým, že pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli.

Článok pokračuje pod reklamou


Táto etapa cyklotrasy je dlhá viac ako 7,7 kilometra a vybudovaná bola v celkovej hodnote 2 496 144,30 eur, z čoho 2 001 367,72 eur získal kraj z eurofondov. "Cieľom projektu bolo prostredníctvom rekonštrukcie a vybudovania novej cyklistickej trasy v koridore zrušenej železničnej trate, vytvoriť bezpečné cyklodopravné a cykloturistické prepojenie mesta Poltár s obcou Hrnčiarska Ves, zvýšiť atraktivitu cyklistickej dopravy a zvýšiť podiel cyklistickej dopravy na celkovej deľbe dopravnej práce v regióne,“ vysvetlila.

Súčasťou stavby boli rekonštrukčné práce na štyroch mostných objektoch – rúrových priepustoch a jedna novostavba priepustu. Rekonštruovali sa dva mostné objekty, kde prebehla sanácia betónových priepustov, osadené boli nové železobetónové rímsy, nový systém odvodnenia, nová asfaltová vozovka, nové zábradlie. Súčasťou stavby je aj Odpočívadlo Maštinec ako doplnková cyklistická infraštruktúra.

"Druhá etapa cyklotrasy medzi Hrnčiarskou Vsou a Rimavskou Sobotou je aktuálne vo výstavbe, stavba má byť ukončená v novembri tohto roka. Práce zatiaľ prebiehajú podľa plánu,“ dodala Štepáneková.

Zdroj: BBSK

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross