No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kráľ Žigmund aj s družinou už dorazili do Mojína, návštevníkov čaká aj prekvapenie

perex-mojinKráľ Žigmund aj so svojou družinou rytierov už dorazili do Mojína na Dožinky – stredoveké rodinné slávnosti. Pre Rimava.sk to potvrdila Silvia Kanátová, predsedkyňa OZ Príroda pre deti, ktoré organizuje toto podujatie. Na týchto slávnostiach, ktoré sa uskutočnia už túto sobotu, 16. júla od 13:00 hod., chce kráľ Žigmund aj so svojou družinou i návštevníkmi osláviť svoje víťazstvo nad nájazdníkmi.

Podľa Silvii Kanátovej už je stredoveký tábor takmer vystavaný. Ako doplnila, s deťmi nacvičujú aj program, s ktorým sa predvedú počas slávností. Zároveň poznamenala, že počasia sa neobávajú. „Aj keď sme mali prvý ročník,  tak nám počas sokoliarskeho vystúpenia pršalo a ľudia sa skrývali pod dáždnikmi, no neodišli," zaspomínala Kanátová a dodala, že tentokrát budú pre divákov pripravené viaceré alternatívy úkrytu pred neduhmi počasia.

Program podujatia však začína v predvečer podujatia. Na návštevníkov už v piatok, 15. júla, od 18:00 hod. čaká Tajomný les. „Podvečer nám sokoliari predvedú letové schopnosti dravých vtákov. Prievozník nebojácnych návštevníkov prevedie tajomným lesom, v ktorom stretneme lúpežníkov, bludičky, rozprávkové a tajomné bytosti,“ priblížila organizátorka, podľa ktorej bude postarané aj o prázdne žalúdky a milovníci čokolády si pochutia na kráľovskej čokoláde kráľa Žigmunda.

Hlavný program vyvrcholí v sobotu, kde sa môžete tešiť na veľký stredoveký tábor, remeselný jarmok, lukostreľbu, kušostreľbu, mini ZOO, zábavné hry, kráľovskú čokoládu, rozprávkovú lúku, koníky, pozorovanie nočnej oblohy, sokoliarske vystúpenia, maľovanie na tvár a rôzne iné atrakcie.

V sobotu vystúpi aj hudobná historická skupina z Čiech, ktorá spestrí tohtoročné dožinky. Ako ďalej Silvia poznamenala celé podujatie bude mať rodinný nádych. Ak teda chce zažiť stredovekú atmosféru, a to len pár kilometrov od Rimavskej Soboty, nemali by ste vynechať dožinky na Mojíne. „Pre návštevníkov Tajomného lesa i dožinkov čaká prekvapenie,“ dodala na záver organizátorka.
Dožinky - Mojín

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross