No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tipy na víkend: Roztočí sa Koliesko, čakajú nás jazdecké preteky, latino párty a ďalšie podujatia

5. augusta 2022 |  | 

Už máte plány na tento víkend? Čaká nás horúce počasie, mnoho z nás sa pravdepodobne rozhodne stráviť nadchádzajúce dva dni na kúpalisku či doma pri bazéne. Ak však máte chuť na kultúru, šport či zábavu, aj tento víkend si máte z čoho vyberať. Tu sú naše tipy na podujatia v regióne.

Chcete, aby sa o vašom podujatí dozvedelo čo najviac ľudí? Pridajte ho do nášho kalendára akcií.

Super Fest v Rimavskej Sobote

Už túto sobotu 6. augusta sa vám na amfiteátri v Rimavskej Sobote na Super Feste, so začiatkom o 20-tej hodine, predstaví známa slovenská interpretka Simona Hegerová alias Sima. Na pódiu vystúpia aj René Rendy s Cico Band-om, ďalej spevácke duo Emily & Justice a napokon zábavu rozprúdi DJ Gogo.

Za vstupenky v predpredaji zaplatíte 15 eur a na mieste 20 eur. Ponúkajú vám aj obmedzený počet VIP vstupeniek v predpredaji za 25 eur a na mieste za 35 eur.

Držkožranie v Trebeľovciach

Súťaž vo varení držiek sa bude konať 6. augusta na futbalovom ihrisku Trebeľovce - Láza. Súťažiaci a ochutnávači sú srdečne vítaní. Pre nekonzumentov držiek sa budú podávať iné jedlá a špecialitky, takže každý si príde na svoje. V priebehu dňa bude bohatá tombola a ďalšie sprievodné akcie pre dospelých i deti. Na večer majú organizátori pripravenú živú hudbu Diamont.

Folklórny festival Koliesko v Kokave nad Rimavicou

Od štvrtka do nedele (4. 8 - 7. 8.) bude obec Kokava nad Rimavicou žiť folklórom. Nadšenci ľudovej kultúry sa môžu tešiť na folklórny festival, ktorý svoje brány otvoril už vo štvrtok. Na festivale si môžete pozrieť vystúpenia folklórnych súborov, sólistov, speváckych súborov, bude plný ľudovej hudby a jeho súčasťou bude aj remeselná ulička a výstavy. Dvory budú plné tradičných jedál a dobrej hudby. Rovnako si prídu na svoje aj vaše ratolesti, pre ktoré je pripravené detské divadlo, ďalej diskusie a mnoho ďalších zaujímavých programov.

Navyše sa môžete do Kokavy dostať aj Sklárskym expresom, historickým vláčikom, ktorý vyráža v sobotu (6. 8.) zo Zvolena na festival do Kokavy nad Rimavicou.

Stará škola Kokava: Príbeh skla II.

Priestory Starej školy v Kokave nad Rimavicou opäť naplno ožijú v dňoch 5. až 7. augusta. Budú sa v nej konať viaceré výnimočné kultúrno-spoločenské podujatia. Tento rok ich bude o čosi viac ako v minulom roku.

V piatok 5. 8. sa uskutoční vernisáž výstavy Príbeh skla II., tentokrát v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení. V sobotu 6. 8. od 18.00 vystúpia skupiny Collegium Musicum Tribute, Stroon a na záver Jori Josiphson & Kragrowargomn k nemému švédskemu filmu Povozník smrti z roku 1921. Podujatie doplní panelová diskusia s názvom Kokava, Región, Slovensko: Nové výzvy. Viac o programe si prečítate na tomto odkaze.

FRAJ Sessions

Už túto sobotu 6. augusta o 21:00 sa v rimavskosobotskom podniku Dekáč uskutoční posledný zo série koncertov FRAJ Sessions. Hudbu podfarbenú temnotou slovenského folklóru, vplyvmi vážnej hudby a moderného umenia vám predstaví magická Nina Kohout!

Vstup na koncert Nina Kohout ✧ FRAJ Sessions je síce bezplatný, no organizátori vám odporúčajú rezervovať si miesto, a to buď priamo v Dekáči, alebo na čísle 0903 669 609.

Dni obce Tomášovce (okr. Lučenec)

Koncerty viacerých kapiel, súťaže pre deti aj dospelých, kotlíkové špeciality, remeselníci či divadelné predstavenia. Aj takto budú vyzerať oslavy Dní obce Tomášovce. Domáci aj návštevníci sa budú veseliť a hodovať v piatok a sobotu (5. a 6. 8.). Viac o programe si prečítate na tomto odkaze.

Latino párty v Montegu

Tento piatok 5. augusta na vás bude v Montegu v Rimavskej Sobote čakať Latino Párty s DJ-om a perkusionistom v jednej osobe, Marchellom Conguerom, ktorý vás vtiahne do latinsko-amerických rytmov.

Cena Carminy

Jazdecký klub Carmina vás pozýva na tohtoročnú Cenu Carminy, ktorá sa uskutoční 6. augusta od 10:00 hod. v jazdeckom areáli Sobôtka na Košickej ceste. Tento rok je to už 16. ročník, spojený s 5. ročníkom Memoriálu Milana Balciara, ktorý bol zakladateľom jazdectva na Gemeri. Samozrejme, ako každý rok sa zúčastnia aj jazdci z Maďarska. "Všetkých srdečne pozývame na toto podujatie, príďte podporiť zúčastnených jazdcov a koníky," odkazujú organizátori.

XV. ročník Krásnohorských hradných hier

V sobotu 6. augusta sa budú opäť konať Krásnohorské hradné hry. Čakať na vás v areáli pod hradom Krásna Hôrka bude bohatý program, kulinárske špeciality, stredoveká atmosféra a mnoho ďalších neopakovateľných zážitkov. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross