No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Už zajtra sa začne festival Divadlo a deti, pripravené sú aj sprievodné predstavenia Don Kychot, Cestoviny s vajcom a Stvorenie sveta

1. júna 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Celoštátny festival neprofesionálneho činoherného, bábkového, hudobného a pohybového divadla dospelých a mládežníckych divadelných súborov s inscenáciami pre deti s názvom Divadlo a deti sa opäť uskutoční v Rimavskej Sobote. Súčasťou sú aj sprievodné podujatia, Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote vás všetkých pozýva na predstavenia.

Stvorenie sveta

Mestské kultúrne stredisko všetky deti a ich rodičov pozýva v piatok, 3. 6. o 17.00 hod. na nádvorie Čierny orol na predstavenie novej inscenácie Divadla ZkuFraVon z Bratislavy Stvorenie sveta. V predstavení uvidíte nielen zázraky, ale aj to, ako vznikol vesmír, ako to, že slnko svieti vždy len na určitú časť planéty, prečo sú niektoré zvieratá len vo vode a iné len na suchu alebo vo vzduchu. Predstavenie je hosťom festivalu Divadlo a deti 2022, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup zdarma.

Predstavením vás bude sprevádzať samotný stvoriteľ so svojím pomocníkom Gabom. Čo jeden vo svojej nekonečnej dobrote vymyslí, ten druhý z lásky k nemu vyrobí. A tak to ide už od počiatku vekov. Vhodné pre deti od 5 rokov.

Účinkujú: Miloš Kusenda, Michal Rosík
Veľkolepý nebeský hlas: Judita Hansman
Hlas Adama: Martin Kollár
Hlas Evy: Miriam Ryšavá

Scenár: Daša Krištofovičová
Réžia:
Andrej Šoltés
Scénografia:
Daša Krištofovičová
Hudba:
Dalibor Kocián (Stroon)
Texty piesní:
Miloš Kusenda

Článok pokračuje pod reklamou


Cestoviny s vajcom

Najmenších divákov pozýva Mestské kultúrne stredisko vo štvrtok, 2. 6. o 17.00 hod. na nádvorie Čierny orol na vtipné predstavenie bratislavského NevaDIvadla Cestoviny s vajcom. Autorská rozprávka vznikla na motívy obľúbeného príbehu o vajci, ktoré išlo na vandrovku. Toto vajce však na rozdiel od pôvodnej predlohy putuje po celom svete. Predstavenie je hosťom festivalu Divadlo a deti 2022, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup zdarma.

Hlavný hrdina cestuje do Južnej Ameriky, Antarktídy, Austrálie, Afriky a vracia sa opäť na Slovensko do Európy. Počas putovania stretáva ďalšie vajíčka alebo živočíchy, ktoré sa práve z vajíčka vyliahli, a tak zisťuje, že z vajíčok sa neliahnu len sliepky, ale všetky možné živočíšne druhy. V hre vystupujú aj postavy cestovateľov, ktorí detského diváka informujú o konkrétnom kontinente a vyberajú zaujímavosti, ktoré si dieťa môže ľahko zapamätať. A čo sa stane s vajíčkom? Na to sa už príďte pozrieť osobne!

Scenár: Lukáš Jurko, Katarína Rábeková
Réžia a hrajú: Róbert Máťuš, Lukáš Jurko
Scénografia: Dominik Márius Javor, Miriám Horňáková
Text piesne: Dominik Márius Javor

Dĺžka predstavenia: 45 minút
Vhodné pre deti od 4 - 10 rokov

Don Kychot

Všetkých milovníkov divadla pozýva Mestské kultúrne stredisko vo štvrtok, 2. 6. o 20.00 hod. do bábkovej sály DK (vchod cez Dekáč) na interaktívne predstavenie pre dospelých DON KYCHOT inšpirované známym románom v podaní Potulného dividla J+T z Medzibrodu. Kto by už nepoznal večný príbeh Dona Quijota. Obrazne povedané, každý z nás aspoň raz v živote zažil nezmyselný boj s veternými mlynmi. Otázku je možno položiť aj inak: Má v dnešnej dobe zmysel bojovať s veternými mlynmi? A čo ak sa na veterné mlyny premení celá inscenácia? Predstavenie je hosťom festivalu Divadlo a deti 2022, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup zdarma.

Účinkujú: Juraj Haviar a Tomáš Pohorelec
Napísal a scénu navrhol: Juraj Haviar Upravil
Piesne zložil: Tomáš Pohorelec
Scéna a bábky: Katarína Mažáryová

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross