No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kúsok po kúsku: Práca s hlinou spojila deti a seniorov, vytvorili keramický obraz

Zdroj: EUROSIA Zvolen

RIMAVSKÁ SOBOTA/HNÚŠŤA – Domov dôchodcov na Kirejevskej ulici v Rimavskej Sobote, Senior klub v Hnúšti a deti zo Špeciálnej základnej školy v Hnúšti si v mesiaci november vyskúšali tvorenie z hliny. Boli súčasťou projektu „Piece by piece (kúsok po kúsku)“ a „Raz, dva, tree (interaktívne workshopy)“, ktoré pre nich pripravilo združenie EUROSIA zo Zvolena.

Ako uviedla Katarína Smiková, koordinátorka projektov zo združenia, na troch stretnutiach s lektorom, keramikárom Petrom Smikom seniori a deti odhaľovali, aké je to pracovať s hlinou.

Článok pokračuje pod reklamou


"Hlina je tvárna, hebká, príjemná, plná tvorivosti. Keramika je o večnom skúšaní. Kúsok po kúsku vznikali svietniky a kúsok po kúsku vzniklo spoločné dielo – strom, na tvorbe ktorého participovali všetci zúčastnení. Vaľkali, vykrajovali, maľovali, očakávali výsledok svojej práce," doplnila.

Na záverečnom stretnutí sa už všetci tešili zo svojich výsledkov. "Keramické svietniky, ktoré zažiarili farebnými glazúrami, poslúžia ako darčeky pre blízkych. Keramické obrazy budú zdobiť spoločné priestory zariadení a pripomínať príjemne strávené chvíle pri zhotovovaní keramiky," dodala Smiková.

Projekty boli realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Pre účastníkov boli bezplatné.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross