No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Litterra predstaví unikátnu výstavu, ktorá zachytáva jej transformáciu aj históriu

14. septembra 2023 | | | |  | 

REVÚCA/RIMAVSKÁ SOBOTA – Litterra predstaví unikátnu výstavu Reminiscence Litterra, ktorá pozostáva z umelecky vypracovaných fotografií Petra Uhrina. Jej súčasťou bude prezentácia vizualizácií Litterry zo štúdia young.s architekti. Cieľom výstavy je predstaviť svetu Litterru a vziať širokú verejnosť prostredníctvom fotografií Petra Uhrina do počiatkov jej vzniku.

"Zároveň prevedie návštevníkov premenou a pomocou vizualizácií im predstaví jej budúcu podobu. Súčasťou výstavy je videoprojekcia zachytávajúca transformáciu Prvého slovenského literárneho gymnázia na kultúrny hub. Výstava Reminiscence Litterra tancuje na rozhraní minulosti a vízie budúcnosti," informovala marketingová špecialistka z Litterry Viktória Valašteková.

Výstava Reminiscence Litterra poputuje do Rimavskej Soboty

Vernisáž sa uskutoční v piatok, 22. septembra o 18:00 v bábkovej sále Domu kultúry. Výstava potrvá do 20. októbra 2023 a pre verejnosť bude prístupná od pondelka do soboty v čase od 10:00 do 18:00.

Článok pokračuje pod reklamou


"Sprievodným programom vernisáže bude koncert gitarového zoskupenia Freetimers Duo, ktorý sa za priaznivého počasia uskutoční v átriu kaviarne Dekáč. V prípade nepriaznivého počasia sa uskutoční v Bábkovej sále MsKS," uviedla.

Peter Uhrin je profesionálny fotograf a tvorca videí, ktorý má za sebou početné spolupráce so slovenskými, ako aj veľkými medzinárodnými spoločnosťami. Venuje sa umeleckej, dokumentárnej, portrétnej a produktovej fotografii bezmála 20 rokov. V roku 2019 založil Howkstudio, ktoré združuje viacerých fotografov a filmových tvorcov a okrem komerčnej činnosti participuje na rôznych projektoch v kultúre, umení a vzdelávaní.

Kapela Freetimers vznikla začiatkom roka 2019 v Spišskej Novej Vsi. Tvorí ju štvorica muzikantov, ktorí sa rozhodli spojiť svoje sily a hudobné nápady a dať tak dokopy repertoár vlastných, autorských piesní. Tvorba Freetimers sa točí hlavne okolo rockového žánru, avšak neboja sa experimentovať ani so štýlmi ako blues, reggae či funky. V Rimavskej Sobote si zahrajú ako gitarové zoskupenie Freetimers Duo v zostave Martin Pižem a Branislav Smetanka. Zaujímavosťou je, že až traja členovia kapely Freetimers pôsobia v populárnej skupine Smola a Hrušky.

Zdroj fotografií: Peter Uhrín, Dominik Konček


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross