No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lučenský park láka aj v decembri, tínedžeri porušujú zákaz vstupu na jazero

park-lucenecNovohradčania sú mimoriadne pyšní na svoj 130-ročný mestský park. Sedemnásť hektárový areál založil ešte v roku 1884 vtedajší policajný kapitán Karol Czóbel. Pri budovaní parku boli využité francúzsky, anglický a voľne krajinársky sloh. Navštevujú ho nielen mešťania, rodiny z okolitých obcí, ale aj z okolitých okresov Poltár, Detva, Rimavská Sobota, či Veľký Krtíš. Deti sa môžu potešiť aj kŕmeniu labutí v malom jazierku, ktoré je teraz z časti zamrznuté, a mesto nalepilo na viacerých miestach nápisy so zákazom vstupu. Tínedžerom to však nevadí a aj včera niektorí riskovali, „Nečudujem sa, že sem chodia ľudia zo široka-ďaleka, lebo náš park je naozaj najkrajší v každom ročnom období,“ povedal správca Róbert Gorelík. V parku nedávno pribudol okrem drevených sôch aj sprievodca rozprávkovým svetom či naozajstná Perníková chalúpka.

Úpravou prechádza od jesene aj park v Rimavskej Sobote, kde sa inšpirovali práve lučeneckým parkom. Ako Rimava.sk už informovala, pracovníci Technických služieb mesta začali s výstavbou približne 300 metrového oplotenia časti parku, ako aj úpravou chodníkov. Spojením nefunkčnej mestskej pláže, ktorá v súčasnosti už neslúži na organizované kúpanie, má vzniknúť spoločný areál oddychu. Samospráva tu podľa primátora mesta Jozefa Šimka chce investovať 200 tis. eur. Odstrániť by mali aj oplotenie areálu kúpaliska, vyčistiť, napustiť koryto malej Rimavy a prepojiť park s jazerom mostíkom.

Plážové kúpalisko nebolo využívané niekoľko rokov, samospráva ho zrekonštruovala a otvorila v roku 2011, kedy bolo využívané aj na kúpanie. Voda na plážovom kúpalisku bola čerpaná z Malej Rimavy, v uplynulých rokoch sa ale kvôli nevyhovujúcej vode a silným zrážkam nepodarilo už sprevádzkovať plážové kúpalisko a bolo určené skôr ako oddychová zóna a na kúpanie bol k dispozícii Kurinec.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross