No active "ca-sidebar-197687" sidebar

M. ĎUBEKOVÁ: Mladá fitneska v TOP desiatke Európy, dokázala to za osem mesiacov prípravy

Mladá, 16-ročná rodáčka z Hnúšte, Michaela Ďubeková ide v otcových šľapajách. Pred pár mesiacmi jej učarovala disciplína bikini fitnes. A to, že ju baví zdokonaľovať svoje svalové partie dokazuje aj nedávnymi súťažnými výsledkami. Od prvotného zaujatia poroty svojou postavou to dotiahla medzi TOP desať bikinárok v Európe v kategórii do 23 rokov.

Pred súťažnou porotou sa predviedla v úvode jarnej sezóny v Sabinove. Na majstrovstvách Slovenska v kategórii open tam zaujala svojou symetrickou postavou a vizážou, a stala sa tak vicemajsterkou. O pár týždňov neskôr už stála na domácom súťažnom pódiu. Športová hala v Hnúšti vtedy patrila národnému šampionátu v kulturistike. Pretekári z celého Slovenska sa predviedli v kategóriách klasická kulturistika, men´s physique, fitnes, body fitnes, bikini fitnes. A práve v poslednej spomínanej sa predstavila aj Michaela. Spomedzi 11 pretekárok ju porota posunula do finálovej šestky až nakoniec skončila na 4. mieste v rámci bikinárok do 160 centimetrov.

Ďalší úspech však nenechal na seba dlho čakať. Svojím miestom na majstrovstvách v Hnúšti si zabezpečila aj účasť na Majstrovstvách Európy v Santa Susanne, kde sa mala predstaviť v kategórii bikini fitnes od 16 do 19 rokov. Ako však počas šampionátu Rimava.sk informoval jej otec Dušan Ďubek, organizátori vekovú kategóriu od 16 do 19 rokov zlúčili a Michaela sa tak predstavila v kategórii do 23 rokov. Dôvodom mal byť práve nízky počet pretekárok v kategórii do 23 rokov.

Napriek tomuto súťažnému hendikepu sa Michaela ako najmladšia pretekárka šampionátu nestratila a zo Santa Susanny odchádzala s ôsmym miestom. „Podľa odborníkov v prípade vekovej kategórie do 19 rokov, ako mala Miška štartovať, by bojovala o majsterku Európy,“ povedal pre Rimava.sk jej otec. Ako doplnil, je to veľký úspech skončiť spomedzi celkového počtu 900 pretekárov tak vysoko.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross