No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MADUAR: Na novembrové turné sa zídu z celého sveta

5. októbra 2015 |  | |

maduarS blížiacim sa novembrovým videoturné skupiny Maduar a jej hostí vrcholia aj organizačné prípravy koncertov vrátane zabezpečenia dopravy účinkujúcich na miesta konania, ktorá je v tomto prípade mimoriadne zaujímavá. Bratia Matyinkovci a ich hostia sa budú totiž na Slovensko zbiehať až z piatich rôznych krajín.

Kým Juraj Matyinko je už v dejisku prvého koncertu – v Rimavskej Sobote – a dohliada na prípravy turné, jeho brat Ladislav priletí na Slovensko až z amerického Miami, kde dohliada na chod ich spoločnej cestovnej agentúry. Medzištátne presuny čakajú aj ich hostí. Bývalá speváčka kapely, Švédka so slovenskými koreňmi, Anna-Katarína Schatzl priletí priamo zo Štokholmu, ďalší ex-člen Maduaru Erik Aresta, známy ako MC Erik, docestuje z Prahy a dlhoročná externá vokalistka kapely Cathy Dvořáková, ktorá je celoročne na cestách, sa len pred pár dňami vrátila zo zámorskej plavby a na turné dorazí z rakúskej Viedne. Jediným hosťom, ktorý pôsobí na Slovensku a bude to mať teda len “na skok” je ďalšia dlhoročná spolupracovníčka Maduaru, speváčka Ivanka Poláčková, ktorá na koncerty pocestuje z Pezinka.

Pevne veríme, že aj napriek viacerým veľkým cestovným presunom sa všetkým zúčastneným podarí šťastne doraziť na Slovensko, aby mohli 9. novembra v Rimavskej Sobote odštartovať šnúru 9 koncertov pri príležitosti blížiacich sa 30. narodenín skupiny. Fanúšikovia 90. rokov sa už teraz môžu tešiť na najväčšie hity Maduaru (Hafanana, Do It, Anjel, Mystic Party, Space, Prosba, La Chita, Every Man ...) sprevádzané na mieru šitou videoprojekciou.

Maduar je jedna z najúspešnejších kapiel česko-slovenskej hudobnej scény 90. rokov, skupina roka podľa ZAI, získala 2 Platinové a 3 Zlaté platne za predaj, Strieborný Slávik. Ocenenia získala aj za za Skladbu roka, Videoklip roka, či Album roka.

Pozrite si videozostrih z vystúpenia Maduaru na Hlavnom námestí v R. Sobote z minulého roku.
[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=78MqXztckuQ" width="600" height="388"]

 

Zdroj: Juraj Matyinko, M&M Brothers


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross