No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MADUAR: Turné s trojgeneračnou kulisou divákov a prekvapením

maduarSkupina Maduar má novembrové slovenské turné, ktorým oslávila blížiace sa tridsiate narodeniny od svojho vzniku, už za sebou. Na koncertoch po celom Slovensku, vrátane Rimavskej Soboty, mali niekoľko zaujímavých hostí, medzi ktorými boli bývalí členovia skupiny Erik Aresta a Anna-Katarina Schatzl ako aj dlhoročné externé vokalistky Ivanka Poláčková a Cathy Dvořáková.  Ako ďalej Rimava.sk informoval jeden zo zakladajúcich členov skupiny Juraj Matyinko, návštevníci koncertov si mohli naživo vychutnať prierez celou tvorbou Maduaru, vrátane hitov ako Hafanana, Do It, Anjel, Mystic Party či I Feel Good. „To všetko v sprievode špeciálnej videoprojekcie, vďaka ktorej si mohli diváci pripomenúť videoklipy skupiny a dozvedieť sa niečo o histórii Maduaru ako aj o jej koncertných hosťoch,“ poznamenal Matyinko a dodal, že mimoriadny ohlas mal aj akustický blok, v ktorom si členovia kapely zaspomínali na svoje hudobné začiatky a v doprovode akustických gitár predstavili tri skladby z tohto "garážového" obdobia.

Podľa slov ďalšieho zo zakladajúcich členov Maduaru Ladislava Matyinka bolo zaujímavé sledovať, ako sa im zmenilo publikum. „Z tínedžerov a dvadsiatnikov, ktorí na nás chodili v 90-tych rokoch sa stali 40-níci, ktorí prišli aj so svojimi deťmi a poniektorí dokonca aj s rodičmi, takže sme mali až trojgeneračnú divácku kulisu,“ priblížil člen rimavskosobotskej skupiny, podľa ktorého najväčším prekvapením turné však bol 92-ročný otec hosťujúcej speváčky Cathy Dvořákovej. „Je to absolútne úžasné. Ako bývalý aktívny hudobník a pedagóg si ho celý vychutnal a dokonca sa nám ušla aj pochvala, čo nás nesmierne potešilo,“ dodal.

Ako doplnil jeho brat Juraj z koncertov si odnášali mnoho skvelých pocitov a zážitkov, najmä vďaka divákom, ktorí prišli na ich koncerty.

Podľa zistení, Maduar už teraz pripravuje ďalšie termíny pre rok 2016, desať koncertov plánujú odohrať v druhej polovici mája a desať v druhej polovici októbra. Navyše by pre DJ-ov chceli pripraviť špeciálny video megamix najväčších hitov, ktorý by mal byť hotový k dátumu ich 30. narodenín, teda 1. augusta 2016.

Pozrite si aj videozostrih z vystúpenia Maduaru na Hlavnom námestí v R. Sobote z minulého roku.

Zdroj: Rimava.sk, M&M Brothers


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross