No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Medzi najlepšou dvadsiatkou sveta v súťaži v odpise sú i dvaja žiaci Obchodnej akadémie

Aj v tomto školskom roku sa žiaci Obchodnej akadémie – Kereskedelmi Akadémia Rimavská Sobota zapojili do medzinárodnej internetovej súťaže Intersteno 2019. Celkovo sa súťaže zúčastnilo viac ako tisíc pretekárov z celého sveta. Súťaž pozostáva z 10-minútového odpisu pri penalizácii 50 úderov za chybu, pričom sú hodnotené práce, ktoré spĺňajú stanovené kritériá rýchlosti a presnosti. „Súťaží sa v odpise v materinskej reči a vo viacjazyčnom odpise,“ uviedla pre Rimava.sk Darina Brezovická z Obchodnej akadémie v Rimavskej Sobote.

Do súťaže Intersteno sa podľa jej slov úspešne zapojilo sedem žiakov: Dominik Majdan, Lucia Parobeková, Peter Ružička, Norbert Segeč z I. A triedy, Laura Juhászová z I. SB triedy, Norbert Folk z II. A a Nikoleta Vraštiaková zo IV. A triedy. Najlepší výkon dosiahla Nikoleta Vraštiaková, ktorá obsadila 8. miesto na svete vo svojej kategórii – okrem textu v slovenčine si zmerala sily so súťažiacimi v textoch písaných po anglicky, taliansky, španielsky, chorvátsky, nemecky, francúzsky, holandsky, česky, portugalsky, fínsky, maďarsky, poľsky, rumunsky a turecky. Druhým najúspešnejším zo školy bol Norbert Folk, ktorý obsadil 16. miesto na svete a súťažil v odpise v 13 jazykoch.

„Medzinárodná súťaž Intersteno prispieva k zvyšovaniu výkonov jednotlivých pretekárov, ktorí tak majú možnosť porovnať svoje výsledky s výsledkami súťažiacich z iných krajín a sú motivovaní stále zvyšovať svoje výkony,“ zakončila Brezovická.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Darina Brezovická


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross