No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto dostane takmer 1,9 milióna eur na výstavbu výrobnej haly

21. januára 2022 | |  | 
Vizualizácia haly. Zdroj: KApAR s.r.o.

FIĽAKOVO - Oživiť nevyužívanú a chátrajúcu priemyselnú zónu vo Fiľakove. Taký je cieľ projektu s názvom DevInvestEnviro, na ktorom spolupracuje mesto Fiľakovo s Agentúrou rozvoja podnikania župy Nógrád v rámci Akčného plánu zamestnanosti Po osi R2 – M3.

Projekt sa realizuje od 1. septembra 2021 do 30. júna 2023 a je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške takmer 1,9 milióna eur. Mesto Fiľakovo z toho získa skoro celú čiastku, maďarský partner dostane takmer 24-tisíc eur.

Článok pokračuje pod reklamou.


"Hlavným cieľom je popri revitalizácii priemyselnej zóny vo Fiľakove aj skvalitnenie cezhraničných podnikateľských vzťahov a výmena dobrých skúseností s dôrazom na tvorbu nových pracovných miest v regióne. Nosnou myšlienkou Akčného plánu/TAPE Po osi R2-M3 je podporiť zamestnanosť, budovanie a rozvoj podnikateľského prostredia a infraštruktúry i zvýšenie kvality vzdelávania rôznych cieľových skupín ohrozených sociálnym vylúčením na trhu práce," informovala projektová manažérka Tímea Kovács.

ROZHOVOR S PRIMÁTOROM: Fiľakovo pripravuje projekty na miliónové dotácie

Ako pokračovala, projekt DevInvestEnviro zabezpečí oživenie priemyselnej zóny a skvalitnenie podmienok pre podnikateľský sektor prostredníctvom revitalizácie bývalej fiľakovskej smaltovne vybudovaním skladovej a výrobnej oceľovej haly, a ich následnú inkubáciu pre podniky.

"Infraštruktúru vybudovanú revitalizáciou hnedých priemyselných polí - brownfieldov v priemyselnej zóne vo Fiľakove mesto sprístupní záujemcom, teda podnikom v súlade s pravidlami verejnej súťaže. Vďaka podmienkam na vytvorenie 40-50 nových pracovných miest zlepší mieru zamestnanosti prihraničného územia a mobilitu pracovnej sily," ozrejmila Kovács.

K TÉME: Stredná odborná škola zmodernizuje stolársku dielňu a nakúpi nové prístroje
ČÍTAJTE AJ: Fiľakovo pokročilo v plnení akčného plánu zamestnanosti

Maďarská Agentúra rozvoja podnikania župy Nógrád spracuje podnikateľský plán k využitiu priemyselnej zóny, preskúma hlavné obchodné cieľové skupiny a uskutoční podrobný prieskum konkurencie vo vzťahu k existujúcim obchodným infraštruktúram.

"Ako výsledok projektu DevInvestEnviro mesto získa novú, kvalitnú, modernú infraštruktúru, ktorá vytvorí vhodné podmienky pre tvorbu nových pracovných miest. Z prenájmu infraštruktúry bude mesto pokračovať v revitalizácii ďalších plôch," doplnila Tímea Kovács.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross