No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestské bazény pri plavárni do začiatku prázdnin

Rimavskosobotské mestské bazény by verejnosť mohla využívať pred začiatkom budúcoročných prázdnin. „Výstavba bazénov by sa mala zrealizovať do sumy 42 mil. korún (1 394 144.59 € ), pri zachovaní pôvodnej kapacity. V sume je zahrnutá aj cena za realizačný projekt,“ povedala pre Rimava.sk vedúca oddelenia stavebného poriadku, investičnej činnosti a dopravy na mestskom úrade Anna Cincsíková, ktorá tento týždeň predkladala na rokovanie mestského zastupiteľstva prehodnotený rozpočet a harmonogram postupu prác pre výstavbu. Ako dodala, realizačný projekt by sa mal vypracovať v priebehu novembra, tri mesiace treba na verejnú súťaž a samotná výstavba je plánovaná na 4 až 4,5 mesiaca. Poslanci ho schválili v pomere hlasov za 15, proti 1, zdržal sa 1 a 3 nehlasovali. Zároveň uložili vedúcej ekonomického oddelenia zahrnúť sumu potrebnú na realizáciu výstavby do budúcoročného rozpočtu.

Plánovaná výstavba bazénov pri mestskej plavárni počíta s detským a jedným päťdesiatmetrovým bazénom, pri ktorých budú obslužné budovy a parkovisko pre 40 áut.

Rimavskosobotskí poslanci o bazénoch pri mestskej plavárni rozhodli približne pred rokom, májová verejná súťaž bola zrušená, pretože ponuky v nej niekoľkonásobne prevyšovali rozpočtový náklad. O uprednostnení mestských bazénov sa poslanci zhodli na septembrovom zastupiteľstve, kde z hľadiska rýchlosti výstavby zvažovali výstavbu bazénov v meste a na Kurinci. V súčasnosti sa s jediným bazénom na Kurinci kvôli havarijnému stavu do budúcej letnej sezóny nepočíta.

Zdroj: Rimava.sk

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross