No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestské noviny idú opäť pred poslancov, majú sa dohodnúť na spôsobe ich vydávania

Rimavskosobotské mestské noviny, ktoré od decembra nevychádzajú, budú opäť na programe rokovania poslaneckého zboru. Zástupcovia občanov majú prejednať spôsob a formu vydávania novín. Ako pre Rimava.sk uviedol predseda poslaneckého klubu SMER-SD Ján Végh, prvé tri čísla plánujú vydať v plnom náklade približne 7 tisíc kusov, dostať by sa mali do každej domácnosti. Podľa jeho slov sa tak občania následne budú môcť rozhodnúť, či sa na odoberanie týchto novín za symbolickú sumu prihlásia. Zároveň potvrdil, že schválený štatút sa meniť nebude. Ten poslanci prijali ešte v januári, podľa štatútu má vydávanie Rimavskosobotského informačného periodika viesť 5-členná redakčná rada zložená hlavne z poslancov. Každý člen rady by mal pritom posudzovať obsah novín, článok, ktorý považuje za invektívny či osočujúci, môže vetovať. Na odber periodika sa mali občania prihlásiť na mestskom úrade a zaplatiť jedno euro.

Primátor Jozef Šimko označil štatút za totalitný. Ako na poslednom rokovaní mestského zastupiteľstva uviedol, záujem o noviny prejavili desiati obyvatelia, podľa neho preto v zmysle štatútu noviny nemôžu začať vydávať. Podľa Végha však primátorove vyjadrenia znamenajú, že za týchto okolností noviny vydávať nechce.

Šéf poslaneckého klubu zároveň poukázal na obsah Gemerských zvestí v minulosti, kedy sa v nich objavovali aj útočné články na poslancov. Pripomenul, že noviny nemali redakčnú radu. Aj na rokovaniach mestského zastupiteľstva poslanci neraz spomenuli, že noviny sú tendenčné, na nízkej úrovni a píšu sa v nich nepravdivé a veľmi subjektívne informácie.

Vydávanie novín poslanci ukončili v závere minulého roka, redaktori boli dočasne preradení na iné pozície. Primátor v marci avizoval, že ak sa štatút novín nezmení, začne vydávať Gemerské zvesti Soboťan.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:

Namiesto mestských novín dostali Rimavskosoboťania do schránok príhovory
Poslanci prijali štatút novín. Podľa Végha budú demokratickejšie ako doteraz
Mestské noviny stále nevychádzajú. Podľa primátora je navrhnutý štatút totalitný
Poslanci ukončili vydávanie mestských novín, podľa niektorých sú tendenčné
O osude mestských novín poslanci stále nerozhodli
Mestské noviny majú v októbri skončiť, poslanci navrhujú novú formu vydávania


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross