No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Podľa primátora bol na zastupiteľstve Cirkus Humberto

Diskusia o výške daní na včerajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva vyvrcholila ostrou výmenou názorov medzi primátorom a poslancami z klubu SMER-SD. Tým sa nepáčilo, akým spôsobom primátor vedie rokovanie, označili ho za dehonestujúci a urážlivý. Jozefa Šimka požiadali, aby uvoľnil miesto predsedajúceho, keď sa tak nestalo, väčšina z nich zo sály odišla a rokovanie bolo predčasne ukončené.

Búrlivá debata sa rozprúdila pri prejednávaní sadzby dane za nehnuteľnosti pre podnikateľov. Primátor nechápal, prečo poslanci navrhli nižšiu sadzbu, s akou prišli samotní podnikatelia. Predložených bolo niekoľko návrhov, ten, ktorý predkladali podnikatelia, neprešiel, rovnako ani návrh poslanca Jána Čemana. Podľa poslanca Dušana Hlinku mali byť materiály predjednané.

„Takéto veci sa neriešia verejne na mestskom zastupiteľstve, ale máme na to v prvom rade pracovníkov mestského úradu, ktorých vedie pán prednosta, potom pána primátora,...“ nestihol dopovedať poslanec. „Ste smiešny pán poslanec, ľudia sa vám vyrehocú, prosím vás pekne. O čo vám ide?,“ odpovedal mu primátor, podľa ktorého sa poslanci nevedia dohodnúť. „My sa nevieme dohodnúť?! Prepustime celý mestský úrad a zamestnajme poslancov, lebo to všetko majú robiť poslanci,“ pokračoval Hlinka. Primátor vzápätí vyhlásil, že väčšiu sprostosť ešte v živote nepočul. „Komisie konajú, mestská rada koná, kluby jednotlivé konajú a vy hovoríte, že nie je pripravený materiál? Zato, že sa neviete dohodnúť na cene?,“ uviedol primátor a dodal, že Fico by poslancov pozabíjal nie čapicou ale lopatou. „To už je fakt Cirkus Humberto,“ doplnil.

Po schválení VZN o daniach a poplatkoch prišlo na rad zníženie poplatkov za opatrovateľskú službu. Ako poslanec Dušan Hlinka uviedol, na hlasovaní ostane z úcty k starším a k odkázaným občanom, potom však z rokovania odchádza. Podľa jeho slov je spôsob, akým primátor vedie rokovanie, dehonestujúci. Aj poslanec Ivan Hazucha spomenul, že primátor uráža poslancov aj stranu, Ján Végh primátora vyzval, aby vedenie rokovania prenechal svojmu zástupcovi. To sa ale nestalo a tak väčšina poslancov za SMER-SD zo sály odišla. Kedy sa zídu najbližšie, zatiaľ nie je známe.

[su_media url="http://www.youtube.com/watch?v=HnyRuQEi1DM" width="600" height="450"]

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Robert Kuvik zložil poslanecký sľub, nahradil Júliusa Vrábľa
Podnikatelia budú za stavby platiť jednotnú daň, fyzickým osobám zlacnie vývoz odpadu
Byty na Dúžavskej poslanci neschválili. Podľa Farkaša sú podmienky na sídlisku horšie ako v base


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross