No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladých futbalistov ocenili ako kolektív, postúpili do I. ligy

kolektivy-00Mládežníckych futbalistov MŠK Rimavská Sobota ocenili za ich minuloročné úspechy a postup do I. ligy v kategórii starších žiakov medzi najlepšími športovcami regiónu. Do prvej ligy sa mladí športovci Rimavskej Soboty dokázali prebojovať po približne 10-tich rokoch a postúpili bez prehry na ihrisku (na ihrisku nenašli premožiteľa, na konte však mali jednu kontumačnú prehru, pozn. red.). V okrese Rimavská Sobota a Revúca obsadili minulý týždeň prvé miesto aj v kategórii kolektívov. Ocenenie prevzal kapitán družstva Oliver Babík spolu aj so šéfom MŠK Miroslavom Bitalom.

Starší žiaci postúpili z druhej ligy juh v sezóne 2014/2015 a v súčasnosti hrajú I. ligu stred (U15). Ako pre Rimava.sk uviedol ich tréner Miroslav Kéry, ktorý je zároveň aj trénerom brankárov a asistentom trénera A mužstva, je veľmi super pocit zvíťaziť v konkurencii aká bola nominovaná. „Žiaci porazili dospelých futbalistov. Je to výnimočné a samozrejme, že sa z toho tešíme lebo je to veľké ocenenie pre chlapcov, ktorí dokázali suverénne postúpiť z druhej ligy a bez jedinej prehry,“ povedal Kéry, ktorého ocenenie prekvapilo pretože očakával najlepšie tretie miesto.
Podľa jeho slov mali futbalisti U 15 v postupovom ročníku najlepšieho strelca mužstva aj celej súťaže Sebastiána Gembického, ktorý dal 52 gólov a podľa Kéryho sa stal aj reprezentantom Slovenska. Ako ďalej podotkol, po skvelých výkonoch majú o chlapcov záujem prvoligové mužstvá. „Nemám to síce veľmi rád, ale po týchto chlapcoch má záujem osem prvoligových mužstiev, je to tiež veľmi dobré ocenenie,“ dodal.

V kategórii kolektívov za uplynulý rok bolo celkovo 13 nominácií, okrem žiakov MŠK U15 Rimavská Sobota aj Lukostrelecký klub Bašta, ktorý obsadil druhé miesto. Tretiu priečku získal plavecký klub Rimavská Sobota. V kategórii bol hodnotený aj Rodon Klub – bedminton Klenovec, starší žiaci FBC Slovan R. Sobota, Družstvo starších žiakov Judo pri TJ Mladosť CVČ Relax R. Sobota, Falcon Taekwondo klub R. Sobota, Športový oddiel stolný tenis pri TJ Mladosť CVČ Relax R. Sobota a Zápasnícky oddiel Lokomotíva R. Sobota.

Dolnené 18:55 hod.
Káder futbalistov, ktorí vybojovali postup do 1. ligy: Prvý zľava zhora: M. Kéry tréner, O. Borláš vedúci mužstva, L. Utis, O. Čipka, R. Bial, L. Morong, N. Sendrey, K. Gregor,  V. Gubala, J. Utis a J.Morong - vedúci a zást. ved. mužstva. Dolný rad z ľava: T. Plánka, V. Slanec, E. Csabay, O. Babik, D. Gášpár, S. Gembický, D. Szőke, K. Koós,  D. Dudek. chýba Vojtech Ruszó, ktorý odišiel po jesennej časti do Dunajskej Stredy.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO:  Imrich Kopec - nokin.sk

Súvisiace články
FOTO: Na jubilejnom ročníku vyhodnotili najlepších športovcov aj funkcionárov
Roland Brosman obhájil vo svojej kategórii titul najlepší športovec roka


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross