No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Roland Brosman obhájil vo svojej kategórii titul najlepší športovec roka

roland-brosmanNedávna anketa o najlepšieho športovca roka už pozná svojich víťazov. Jedným z nich je aj známy rimavskosobotský kulturista Roland Brosman. Spomedzi jedenástich nominovaných v kategórii dospelí opäť po roku obhájil prvenstvo. Ako pre Rimava.sk uviedol tesne po vyhlásení výsledkov, keďže v kategórii ich bolo až jedenásť súťažiacich, z prvého miesta je prekvapený a nečakal to. „Ešte som si hovoril, že ak skončím nejaký tretí tak budem rád, ale nakoniec som vyhral,“ povedal Brosman a dodal, že gratuluje aj druhému Arpádovi Bunjatov z Karate Klubu Revúca ako aj tretiemu Miroslavovi Bitalovi z Falcon klubu Rimavská Sobota.

FOTO: Na jubilejnom ročníku vyhodnotili v Dome kultúry najlepších športovcov aj funkcionárov
Prvenstvo si odniesol za svoje dosiahnuté výsledky. Na Majtrovstvách Slovenska v Starej Ľubovni obsadil prvé miesto, na Majstrovstvách Európy v Madride skončil na piatej priečke, v súťaži Arnold Classic Europe získal ôsme a v stovežatej Prahe na Olympia Amateur Europe deviate miesto. Ako priznal, hoci najskôr chcel ísť na majstrovstvá sveta, od ktorých ho odradila najmä dlhá cesta do Mexika, nakoniec sa rozhodol ísť na majstrostvá Európy do Madridu. „Myslím, že mi to dalo viac ako svet. Neskutočné množstvo pretekárov, zažiť tú atmosféru preteku, divákov, ľudí je to jednoducho niečo úplne iné,“ opísal kulturista, ktorý sa už pripravuje na tohtoročnú sezónu, v ktorej by sa chcel zúčastniť majstrovstiev Slovenska a Európy. „A hádam mi tento rok znova vydá aj svet, ktorý by mal byť v Dominikánskej republike,“ doplnil Brosman a dodal, že jeho zatiaľ najcennejším úspechom je štvrté miesto z Majstrovstiev sveta IFBB juniorov a masters v kulturistike a fitness v Mexiku z roku 2014.

V kategórií dospelí boli nominovaní jedenásti športovci. O povestný Olymp víťazov zabojovali Tibor Lévay z Lukostreleckého klubu Bašta, R. Sobota, Krisztína Bukovszky z Lukostreleckého klubu Bašta, R. Sobota, Arpád Bunjatov z Karate klubu Revúca, Peter Szigeti zo športového klubu Tempo Tornaľa, Ján Ďurán zo športového klubu Tempo Tornaľa, Jaroslav Dóbi z Falcon Taekwondo klubu R. Sobota, Miroslav Bitala z Falcon Taekwondo klubu R. Sobota, Adam Geša z duatlon Športového klubu Muránska Dlhá Lúka, Tomáš Kubeja zo Športového Klubu Muránska Dlhá Lúka, Michal Radnóti zo zápasníckeho klubu Lokomotíva, R. Sobota, Roland Brosman z Kulturistického klubu Roland Fitnes, R. Sobota.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
FOTO: Na jubilejnom ročníku vyhodnotili najlepších športovcov aj funkcionárov
Kulturista Brosman si z Majstrovstiev sveta v Mexiku priniesol cennú trofej
Medzi päticou najlepších kulturistov Európy je opäť po roku Roland Brosman
R. SOBOTA: Brosman dominoval na M SR v Starej Ľubovni, premiéru mal aj dorastenec Adrián Gombala


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross