No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MOJÍN: Dožinkové slávnosti s bohatším programom ako vlani. Pozrite sa, čo vás čaká!

dožinkové slávnosti MojínObrovský stredoveký tábor so šermiarmi, rytiermi, tanečnicami, dobovými jedlami, veštiarňou či vystúpeniami sokoliarov. Rozložia ho už túto sobotu na Mojíne, kde chystajú obľúbené dožinkové slávnosti! Tento rok na vás čaká ešte bohatší program, viac účinkujúcich, novinky a mnoho prekvapení. To všetko len päť kilometrov za Rimavskou Sobotou, no na míle ďaleko od každodenného zhonu, obchodov, panelákov a výfukov. Malí aj veľkí, pripravte sa na veľkolepú cestu do minulosti a deň plný zážitkov.

Hor sa na Mojín, hneď po sobotňajšom obede. Kráľ Žigmund ohlásil príchod do stredovekého tábora na 14.00 hod., kedy mu veľký sprievod ponesie dary z tohtoročnej úrody. A potom sa pred očami panovníka začne poriadna paráda! Predvedú sa šermiarske skupiny z celej krajiny, Defensores z Fiľakova, Chevalier z Levíc, Virfortis zo Zvolena aj Taurus Ater z Martina. Tešiť sa môžete na napínavé šermiarske súboje, pravý rytiersky turnaj, lukostreľbu, na humorné aj poučné scénky pre deti i dospelých, na výstavu zbraní. Silných bojovníkov budú sprevádzať očarujúce tanečnice zo zvolenskej skupiny Femina Fortis, ktoré aj vás naučia kroky stredovekých tancov.

dožinkové slávnosti MojínSvoje umenie samozrejme predvedú aj hostitelia – sokoliari Kanátovci, ktorí sú uznávanými a vyhľadávanými po celej Európe. Popri svojich vystúpeniach vám prezradia aj mnoho zaujímavostí zo života dravcov a dokonca si sami budete môcť vyskúšať prílet dravého vtáka. To bude zážitok!

Deti určite poteší aj jazda na koni či stredoveké hry, pri ktorých na chvíľu zabudnú na rodičov. Do sýtosti si budú môcť užiť zvieratká v hladkacej minizoo - ovečky, kozy, prasiatka, zajačiky, líšky aj mačiatka. O kopu zábavy sa postará aj rozprávková lúka.

Hladný nikto neostane! V stredovekom tábore predsa nemôže chýbať dobová kuchyňa s jedlom, po ktorom si budete prsty oblizovať, pochutnáte si na pečenom prasiatku a ďalších dobrotách. Tajomstvá rastlín poodhalí bylinkáreň, budúcnosť prezradí veštiareň.

Do večera sa bude hodovať a zabávať, no program nekončí ani po zotmení, kedy príde na rad ohňová šou, orientálne tance a divácke prekvapenie. "Priniesť si treba len dobrú náladu," odkazuje všetkým Silvia Kanátová z občianskeho združenia Príroda pre deti, ktoré celé podujatie organizuje.

Dožinkové slávnosti na Mojíne sa začínajú v sobotu, 19. júla o 14.00 hod. (predaj vstupeniek od 13.00 hod.). Vstupné 3 eurá, deti do troch rokov zdarma.

POZOR! Vstupenky na podujatie môžete aj vyhrať. Sledujte Facebook Rimava.sk a dozviete sa viac 😉

Zdroj: Rimava.sk (mediálny partner podujatia)

Súvisiace články:

VIDEO/MOJÍN: Vydarené dožinkové slávnosti pritiahli stovky záujemcov


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross