No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MsZ: Poslanci tému internátu zmietli zo stola, vystrieda ho ale diskusia o futbale

Mestské zastupiteľstvo v Rimavskej Sobote, ktoré začalo dnes už o 9-tej hodine začalo miestami búrlivejšou diskusiou. Postaral sa o to bod o bývalej budove internátu, ktorú vedenie mesta navrhlo predať formou verejnej obchodnej súťaže. Víťaz súťaže by sa zaviazal budovu zrekonštruovať a vystavať z nej bytové jednotky. Po tom by budovu mesto znova odkúpilo.

Niektorým poslancom sa tento bod ako aj zámer nepáčil. Podľa niektorých poslancov by sa takáto téma nemala rozoberať na poslednom mestskom zastupiteľstve pred komunálnymi voľbami. Preto niektorí zástupcovia občanov boli za stiahnutie tohto bodu z rokovania. „Na poslednom zastupiteľstve riešiť toto, mi príde neetické. Nechajme to na nové volebné obdobie. Nech sa k tomu vráti nové mestské zastupiteľstvo,“ povedal v diskusii poslanec Ivan Hazucha. Ako ďalej povedal poslanec Róbert Kuvik, hoci Rožňavská ulica je aktuálne v poriadku, čo sa týka vyasfaltovania ulíc a ciest, jej obyvatelia tam nechcú mať druhú Českú ulicu. V diskusii vystúpil aj poslanec Erik Klaubert, ktorý sa zaujímal o firmy, ktoré prejavili záujem o budovu bývalého Domova mládeže. Na túto otázku však od primátora Jozefa Šimka nedostal odpoveď. Ten ako povedal, niektorí poslanci si zle interpretujú túto tému. „Tu sa nejedná o predaj, ale o predaj a následné odkúpenie budovy po jej rekonštrukcii,“ avizoval. Ako doplnil na margo o neetickosti rokovať o tejto téme na poslednom zastupiteľstve reagoval, že mu na tom nepríde nič neetické.

Po približne 40-minútovej diskusii poslanci hlasovaním stiahli bod z rokovania. Svoj rokovací program však doplnili o tému futbalovej akadémie, ktorú do programu navrhol zaradiť poslanec Miroslav Bitala.

Ďalším témam mestského zastupiteľstva sa budeme venovať.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross