No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Multifunkčné ihrisko SZĽH v nedohľadne, všetko ukáže pilotný projekt

28. februára 2018 |  | | |

Rokovania o multifunkčnom ihrisku Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) majú v Rimavskej Sobote stopku. Z okresu je k jeho výstavbe najbližšie iba jedna samospráva. Avšak, aj pri nej stojí otáznik. Všetko závisí od pilotného projektu. Pre Rimava.sk to povedal Ľuboš Schwarzbacher, PR manažér SZĽH.

Podľa jeho slov sa v Rimavskej Sobote momentálne nepočíta s výstavbou malého športového centra. „Záležitosť ale nikdy nie je uzavretá. Všetky obce, ktoré prejavili záujem o výstavbu majú šancu,“ doplnil. Ako priblížil, najbližšie k výstavbe malého športového centra má Hnúšťa, ktorá splnila všetky podmienky spolupráce. Napriek tomu momentálne neprebiehajú rokovania so samosprávou.

V tomto období podľa Schwarzbachera SZĽH sústreďuje všetky sily na výstavbu prvého centra, ako pilotného programu. „Pokiaľ budeme úspešní, chceme sa orientovať na ďalšie výstavby,“ uzavrel PR manažér.

Projekt výstavby multifunkčného ihriska SZĽH uzrel svetlo sveta začiatkom roka 2017, kedy samosprávy mohli posielať svoje žiadosti. Ako v júli 2017 Rimava.sk informoval Peter Jánošík z PR oddelenia SZĽH, na stole boli rokovania so samosprávami. V tom čase podľa Jánošíka na Kongrese SZĽH bola schválená dcérska spoločnosť hokejového zväzu, a síce SZĽH Infra, ktorá bude celú hokejovú infraštruktúru zastrešovať a skvalitňovať. V súčasnosti sa zo strany zväzu hovorí len o pilotnom projekte.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Rokovania o výstavbe ihriska SZĽH pokračujú, bude to zastrešovať dcérska spoločnosť zväzu
Otázka výstavby multifunkčných hál je stále otvorená, SZĽH spustil i projekt opravy tých existujúcich
Žiadosti z regiónu o multifunkčnú halu čakajú hodnotenia
O výstavbu multifunkčného ihriska SZĽH prejavilo záujem niekoľko samospráv v regióne

 

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross