No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na cykloceste sa opäť pracuje, asfaltový povrch má byť do dvoch týždňov

cykocesta-bbskNa bývalej poltárskej trati v Rimavskej Sobote sa v týchto dňoch opäť začalo s prácami na cykloceste, zaasfaltovaná by mala byť v priebehu dvoch týždňov. Informáciu pre Rimava.sk včera potvrdil primátor Jozef Šimko. Ako ďalej spomenul, ide o dokončenie cyklocesty, ktoré realizujú pracovníci Slovenskej správy ciest. Na práce bolo v rozpočte Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) na tento účel vyčlenených 100 tis. eur.

Podľa avizovaných informácií vedenia mesta ako aj BBSK sa s prácami malo začať od 10. mája, primátor Šimko to avizoval na rokovaní mestského zastupiteľstva po stretnutí sa s predsedom BBSK Marianom Kotlebom. Podľa Šimka, ktorý je zároveň poslancom BBSK zdržanie prác súviselo s presunutím časti financií medzi jednotlivými kapitolami. Podľa zápisnice uvedenej na stránke BBSK ide o sumu vo výške 36 tis. eur na novú investičnú akciu pod názvom: „Rekonštrukcia mostov na cyklotrase na trase R. Sobota – Poltár“.
„Ak by sme to neboli urobili, tak by BBSK musel robiť verejno-obchodnú súťaž a potom by to bolo hotové až v jesenných mesiacoch,“ objasnil Šimko.

mostPrípravné práce prebiehali od februára tohto roka kedy pracovníci Technických služieb mesta bývalý železničný násyp čistili od náletových drevín. Ako vtedy Rimava.sk informoval riaditeľ TSM Tibor Barto, opravené boli aj mosty, na ktorých pribudlo aj železné zábradlie. Cyklocesta je využívaná už niekoľko mesiacov.
Nakoľko sa po 10. máji nezačalo s avizovanými prácami, o ozrejmenie situácie sme opakovane požiadali hovorcu BBSK Vladimíra Gürtlera. K termínu začatia prác ako aj akou formou bude projekt realizovaný sa dodnes nevyjadril. „Vec je v stave riešenia,“ odpísal tento mesiac Gürtler.

Približne dvojkilometrový chodník má spojiť Školskú a Hostinského ulicu v Rimavskej Sobote s cyklocestou, ktorá vedie popri ceste k rekreačnej oblasti Kurinec.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross