No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na rokovanie mestského zastupiteľstva majú prísť aj zástupcovia ministerstva

zupny_dom_rimavskaRokovania poslancov rimavskosobotského mestského zastupiteľstva by sa mali zúčastnia aj zástupcovia ministerstva vnútra. Ako pre Rimava.sk uviedol prednosta okresného úradu Pavel Struhár, vyplynulo to z piatkového stretnutia so zástupcami samosprávy, ktorého hlavnou témou bol odpredaj či zámena historickej budovy bývalého župného domu. "Robíme všetko pre to, aby to bolo v prospech občanov," povedal Struhár, ktorý ako tvrdí, sa na prevod mestského majetku štátu pozerá optimisticky. Do budovy by sa následne v rámci centralizácie mali podľa neho presťahovať aj ostatné odbory okresného úradu.

Rokovanie mestských poslancov zvolal primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko na utorok, 27. januára, o 13.00 hod.
Otázkou, či samospráva predá alebo nepredá štátu historickú budovu, ktorá je využitá približne na tretinu a vyžaduje si obnovu, sa zaoberali poslanci už niekoľkokrát. Približne pred polrokom zámer odpredaja za symbolické euro poslanci nepodporili, pretože im chýbala záruka, že štát budovu do piatich rokov opraví. Podľa Struhára by však už v príprave zriedenia KAMO, klientského centra došlo k prvým prácam na úprave budovy.

Historická budova, fasáda a časť strechy, je podľa zástupcov Mestskej bytovej správy v dezolátnom stave, objekt je pritom využitý približne na tretinu. Ako ďalej správca budovy uvádza, pokiaľ mesto nevie zabezpečiť rekonštrukciu budovy, odporúča previesť majetok v prospech ministerstva, aby sa zlepšila obsadenosť či aby došlo k rekonštrukcii.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: K župnému domu ešte nemuselo padnúť posledné slovo
R. SOBOTA: Poslanci neodsúhlasili odpredaj župného domu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross