No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nájomné byty v Tornali sú hotové, záujemcov o ne je niekoľkonásobne viac

Mestský úrad TornaľaVýstavba nájomných bytov s nižším štandardom na Dobšinského ulici v Tornali je dokončená a v týchto dňoch prebieha kolaudácia. Ako Rimava.sk ďalej informoval prednosta mestského úradu Lajos Balajti, tento týždeň sa na najbližšom rokovaní mestského zastupiteľstva plánujú zaoberať odkúpením novostavby, ako aj spôsobom platenia nájomného. Podľa Balajtiho o 18 bytov doposiaľ prejavilo záujem viac ako 140 obyvateľov, ktorí podali žiadosť a splnili hlavné podmienky trvalý pobyt v Tornali bez dlžôb voči mestu. Podľa Balajtiho budú brať ohľad aj na počet detí v rodine či zdravotný stav. Ako ďalej doplnil, samotným výberom nájomcov sa ešte nezaoberali a na najbližšom rokovaní ani zaoberať nebudú. Po kolaudácii má samospráva požiadať Štátny fond rozvoja bývania o odkúpenie.

Výstavbu nájomných bytov v Tornali za približne 400 tis. eur zabezpečovala spoločnosť Cason Consulting so sídlom v Rimavskej Sobote. Pozemok na výstavbu dostala do nájmu na dva roky s predpokladaným termínom kolaudácie v marci 2014. Rómovia v tejto lokalite bývajú v niekoľkých unimobunkách. Blížiaci sa termín ukončenia výstavby však vyvolal u niektorých občanov znepokojenie z toho, kto v nich bude bývať. Rómovia sa obávali, že mesto chce do bytov nasťahovať sociálne slabších ľudí z východného Slovenska. Ako Rimava.sk informovala, podobné informácie sa objavili aj v Rimavskej Sobote, primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, ako aj primátorka Tornale Anna Szögedi, vtedy takýto zámer jednoznačne popreli.

V Lučenci a Fiľakove by mohli postaviť nájomné byty z európskych peňazí

Postaviť nájomné byty, tentokrát bežného štandardu, má v súčasnosti možnosť 21 miest a obcí na Slovensku. Medzi oprávnenými žiadateľmi je aj mesto Lučenec a Fiľakovo.Podľa informácií tlačového odboru ministerstva vnútra, by na Slovensku z európskych peňazí malo byť postavených jedenásť bytoviek pre 132 rodín v hodnote sedem miliónov eur. Jednou z podmienok je, že aspoň jeden člen domácnosti musí byť za posledné dva roky zamestnaný po dobu minimálne dvanásť mesiacov.

Zdroj: Rimava.sk

 

Súvisiace články
TORNAĽA: Sociálne byty postaví investor so sídlom v R. Sobote
TORNAĽA: Rómovia sa boja, že do nových sociálnych bytov mesto nasťahuje cezpoľných

 

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross