No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Namiesto Hypernovy predajňa OBI. Spoločnosť chce budovu prerobiť

RIMAVSKÁ SOBOTA – Spoločnosť OBI má v pláne vytvoriť pobočku aj v Rimavskej Sobote. Priestory bývalej Hypernovy na Hostinského ulici odkúpila ešte v roku 2022. Záujem o vybudovanie rimavskosobotskej predajne má stále. Podľa verejnej vyhlášky o začatí územného konania je OBI vo fáze príprav a výstavby.

Koncom februára podala firma Supernova Rimavská Sobota, s.r.o. na stavebný úrad mesta Rimavská Sobota návrh na vydanie rozhodnutia o umiestnení stavby, respektíve o zmene dokončenej stavby. O prípravách informovala aj samotná spoločnosť ešte v auguste minulého roka.


K TÉME: Obchodný reťazec OBI otvorí svoju prevádzku čoskoro aj v Rimavskej Sobote


"Existujúce obchodné centrum Hypernova sa revitalizuje a upraví tak, aby mohlo slúžiť ako predajňa hobby a záhradného tovaru, ako ďalšia stavba reťazca OBI. Nový vstup do OC je riešený realizovaním novej časti presklenej fasády v čelnej severozápadnej fasáde objektu, ktorá bude prestrešená novou oceľovou markízou a lemovaná novým reklamným oceľovým rámom," uvádza sa v návrhu s tým, že pôvodný oceľový prístrešok nad vstupom má byť demontovaný a pôvodný hlavný vstup bude zrušený.

Článok pokračuje pod reklamou


Súčasťou bývalej predajne Hypernova sú aj vykurovacie telesá, ktoré budúca predajňa OBI bude využívať aj naďalej. "Účelu stavby a predpokladanej klientele zodpovedá existujúce riešenie prístupovej komunikácie a existujúce riešenie statickej dopravy. Pre účely parkovania návštevníkov nákupného centra je k dispozícii parkovanie pred obchodným centrom," znie v návrhu.


PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Plánovanú výstavbu obchodného centra Möbelix v Rimavskej Sobote odložili


Rokovanie firmy a zástupcov mesta by sa malo uskutočniť 26. marca na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote. Účastníci územného konania môžu svoje námietky vysloviť na plánovanom osobnom stretnutí.

Spoločnosť OBI sa k otázkam redakcie Rimava.sk doposiaľ nevyjadrila. Termín otvorenia nového reťazca v Rimavskej Sobote tak zatiaľ známy nie je.

V tesnej blízkosti predajne sa nachádza aj obchodné centrum Spektrum, v ktorom návštevníci nájdu prevádzky Jysk, Tesco, Sinsay, KiK, Super Zoo, 101 Drogerie či Action. 


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross