No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obchodné centrum Spektrum sľubuje nové pracovné príležitosti. Do nového nákupného parku investovali viac ako 10 miliónov eur

Zdroj: Mayflower Group

RIMAVSKÁ SOBOTA – Priestory vynoveného retail parku Spektrum sa po niekoľkomesačnej prerábke dočkajú svojho otvorenia. Developerská spoločnosť sľubuje, že nové obchodné priestory s celkovou investičnou hodnotou zhruba 10,5 milióna eur, poskytnú regiónu pestrú ponuku nájomcov a atraktívne miesto pre nákupy aj relax, desiatky pracovných miest, rozšírenie služieb či investície do ekologických riešení.

"Vynovený retail park Spektrum v priestoroch centra pri bývalej Hypernove, vybudovala developerská spoločnosť Mayflower Group. Svoje brány otvorí už tento štvrtok 24. augusta a ponúkne atraktívny
mix predajní a služieb s celkovou prenajímateľnou plochu 6 100 metrov štvorcových,"
informovala Eva Tarasovič z Mayflower Group. Slávnostné otvorenie je pripravené už od 8:00.

Pokračovala, že nákupné aj pracovné príležitosti Soboťanov sa rozšíria vďaka novým, ale aj pôvodným predajniam. "Vo vynovenom objekte obyvatelia nájdu obchodnú sieť Tesco, JYSK a Kik, predajňu s potrebami pre zvieratá SuperZOO, lekáreň Dr. Max či pobočku siete 101 drogerie," uviedla a doplnila, že svoju prvú prevádzku v Rimavskej Sobote otvoria aj značky Sinsay či obľúbený holandský reťazec Action, v ktorého sortimente nechýbajú domáce potreby, oblečenie, hračky či dekorácie.

Článok pokračuje pod reklamouSúčasťou slávnostného otvorenia prevádzok bude aj hudobné vystúpenie Igora Kmeťa ml. (11:00), bubnová show Campana Batucada a tiež Kaliho a Petra Panna (13:30).
Pre deti majú byť pripravené balóny a nafukovacie atrakcie.


"Táto diverzifikovaná nájomná skladba zodpovedá aktuálnym trendom, kedy sa diskontné reťazce snažia rozširovať svoj sortiment, aby uspokojili potreby zákazníkov nielen v regiónoch, ale aj vo väčších mestách. Prioritou pre moderného zákazníka sú okrem pohodlného nakupovania s pestrou ponukou tovarov a služieb aj prístup verejnou dopravou a dostatok parkovacích miest, na čo retail park Spektrum dokonale reflektuje,“ uviedol Lukáš Šarközi, partner v spoločnosti Mayflower Group.

Rekonštrukcia, ktorej cieľom bolo oživiť a vizuálne zatraktívniť priestory na Hostinského ulici v okolí starej Hypernovy, trvala celkovo 12 mesiacov. Developerská spoločnosť Mayflower Group sa sústredila na využitie moderných ekologických riešení, ktoré prispejú k energeticky úspornému prevádzkovaniu retail parku.

"Pri rekonštrukcii retail parku sme sa snažili nielen zveľadiť tento priestor s nevyužitým potenciálom a premeniť ho na atraktívne miesto pre nákupy a relax, ale aj prispieť k tomu, aby bol projekt dlhodobo udržateľný. Moderné technológie, ktoré sme implementovali, nám umožňujú efektívne využívať energiu a minimalizovať našu uhlíkovú stopu,“ vysvetlil Lukáš Šarközi.

Článok pokračuje pod reklamou


Súčasťou riešení sú tepelné čerpadlá, ktoré nahradili pôvodné plynové kotle, či inovatívne a šetrnejšie LED svietidlá s časovačmi. V ďalšej fáze developer plánuje inštalovať fotovoltické panely. Zákazníkov poteší aj revitalizácia okolia, rozšírenie zelene a moderný dizajn budovy, o ktorý sa postaralo oceňované štúdio MV ARCHITECTURE.

Zákazníkom bude k dispozícii viac ako 240 parkovacích miest vrátane nabíjačiek pre elektromobily, ktoré sú súčasťou kontribúcie developera k podpore ekologickej dopravy.

Developer chce v rozširovaní značky centier Spektrum pokračovať. Najbližšie má naplánované otvorenie projektu v Ružomberku v marci budúceho roka. Spoločnosť Mayflower Group sa podieľa aj na ďalších úspešných projektoch ako OC Slanica v Námestove, Zvolenská Európa, Home Box Nitra a taktiež spolupracovala v rámci návrhu a prenájmu projektov Slnečnice Bratislava či Eperia Prešov.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross