No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Na pošte čakáme v dlhom rade, ale trvá to kratšie

Po tom čo pobočka Slovenskej pošty v Rimavskej Sobote prijala opatrenia, ktoré majú zabrániť a zmierniť šírenie koronavírusu, ľudia musia čakať v rade pred budovou pošty. Paradoxom však je, že ľuďom toto čakanie v niektorých prípadoch vyhovuje viac, ako situácia spred opatrení. Poukázali na to ľudia stojaci v rade, niektorí sa obrátili so svojou skúsenosťou aj na našu redakciu. Prečo je tomu tak?

„Čakám tu oveľa kratšie, ako predtým s lístkom. Kým vtedy som čakal aj 50 minút, teraz je to polovica,“ uviedol jeden zo zákazníkov v utorok ráno.

Článok pokračuje pod reklamouVedľa stojaca staršia pani na pošte častokrát nevedela, ako dlho bude čakať a koľko ľudí je ešte pred ňou. „Teraz viem presne koľká som v poradí,“ podotkla. V súčastnosti ľudí do budovy púšťajú po jednom. Elektronický vyvolávací systém je vypnutý. Po tom, ako jeden človek poštu opustí, druhý môže vôjsť. Podmienkou vstupu je samozrejme rúško na tvári. Zamestnanci pracujú pri takmer každom okienku ako predtým. Podobný systém je aj v pobočke na Sídlisku Západ.

Podľa našich informácií od zavedenia opatrení voči šíreniu koronavírusu celkovo však chodí na poštu menej ľudí, čo môže skresľovať celkové čakanie. O presnejšie počty sme preto požiadali hovorkyňu Slovenskej Pošty.

Správa bude doplnená.

https://www.rimava.sk/poll/158819/

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross