No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Nová zábava mládeže? Hádzanie kanalizačných poklopov do Rimavy

perex-kanalV Rimavskej Sobote sa mládež „zabáva“ rôzne. Niekto športuje, navštevuje rôzne záujmové krúžky, no nájdu sa aj takí, ktorí si pod pojmom hra, predstavujú niečo iné. Do redakcie Rimava.sk nám písalo niekoľko čitateľov, ktorí poukázali na „novú hru“ mládeže, hádzanie poklopov z kanálov do rieky Rimava. Ako ďalej opisuje čitateľka Jana, pred dvomi týždňami bola svedkom takéhoto vandalizmu na Sídlisku Západ. „Z okna som videla ako dvaja chlapci, zrejme ešte žiaci na základnej škole, pri moste smerom na Západ hodili dva poklopy z kanálov do Rimavy. Čudovala som sa, koľko sily sa v nich našlo a s akou ľahkosťou ich skotúľali do Rimavy,“ priblížila Jana.

Keďže ich videla z okna svojho bytu a kričať na nich bolo zbytočné, rozhodla sa to nahlásiť na Technické služby mesta, aby v prípade hľadania poklopov vedeli, kde sa môžu nachádzať. „Vrátnik ma odbil na vrátnici, že vedúci tu nie je a že mu dá vedieť. No prešli už dva týždne a poklopy ešte stále nie sú na mieste. Vzhľadom k tomu, že je to frekventované miesto, chodí tade dosť ľudí a už sa aj skoro stmieva si myslím, že by sa to malo dať do poriadku skôr ako sa stane nejaké nešťastie,“ avizuje čitateľka, ktorá apeluje aj na mládež, aby sa aj oni nestali obeťou vlastnej zábavy.

„A tak isto apelujem aj na kompetentných, aby sa išli na dané miesto pozrieť a tie poklopy dali na miesto skôr, ako do šachty niekto spadne,“ uzavrela Jana.

S chýbajúcimi poklopmi majú starosti aj na chodníku vedľa Košickej cesty, na križovatke pod Chrenoviskom smerom do mesta. „Nie je to veľmi frekventovaný chodník, no o to horšie keby tam niekto spadol,“ povedal Tomáš, podľa ktorého je šachta hlboká približne 2,5 metra a široká 1,5 metra. Ako ďalej poznamenal, ani predtým nebola dostatočne zakrytá. Táto šachta je podľa Tomáša v tomto stave dlhší čas.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: čitateľ Tomáš


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross