No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotskú plaváreň po mediálnej prestrelke poslancov znovu otvoria

Rimavskosobotská krytá plaváreň bude od zajtra opäť otvorená. Približne po mesiaci sú bazény pre verejnosť k dispozícii podľa schválených otváracích hodín. Uvádza sa to v ozname, ktorý redakcii poskytli Technické služby mesta, o znovuotvorení plavárne informuje aj oficiálna mestská webstránka.

Plaváreň bola mimo prevádzky od začiatku júla. Prvé dva týždne tu prebiehala pravidelná údržba, po nej však ostali brány plavárne zatvorené. Ako vtedy pre Rimava.sk potvrdil riaditeľ Technických služieb Tibor Barto, dôvodom boli financie, keďže sú v rozpočtovom provizóriu. Plaváreň mala byť podľa jeho slov uzavretá počas celého leta, kým ľudia majú možnosť využívať mestskú pláž a rekreačnú oblasť na Kurinci.

Poslanci mestského zastupiteľstva ale tento týždeň (30. júla) do redakcie Rimava.sk aj na radnicu doručili otvorený list, podľa ktorého je uzavretie plavárne krok proti občanom Rimavskej Soboty. Od primátora žiadali okamžitú nápravu. Ako uvádzali, ak k nej nedôjde, budú "nútení odvolať z pracovnej pozície súčasného riaditeľa TSM."

Dnes signatári listu poslali stanovisko k otvoreniu plavárne za Klub poslancov MsZ. Konkrétne mená poslancov v ňom nie sú uvedené, autenticitu e-mailu však pre Rimava.sk potvrdil šéf ľavice Ján Végh, s tým, že nejde len o stanovisko poslancov SMER-SD.

Ako sa v ňom uvádza, predošlý list splnil svoj cieľ, keďže krytá plaváreň bude slúžiť občanom mesta. "Keby sme sa neboli ozvali, bola by s najväčšou pravdepodobnosťou uzavretá do konca prázdnin, prípadne dlhšie, ako o tom informoval riaditeľ TSM Tibor Barto 16.júla. Treba tiež napísať, že nešlo o nejaký kaviarenský pamflet skupiny nešťastníkov, ako sa to snaží prezentovať istá bezvýznamná internetová stránka, ale o názor absolútnej väčšiny riadne zvolených zástupcov občanov," uvádza sa v stanovisku bližšie nešpecifikovaného Klubu. Tiež sa tu spomína, že ak sa dnes niekto z 15 poslancov nechce následne pod list podpísať, tak to nie je kvôli obsahu. Podľa Végha môžu byť dôvodom primátorove telefonáty poslancom po uverejnení listu. Poslanci záverom žiadajú primátora o spoluprácu v činnosti prospešnej pre mesto a obyvateľov.

Redakcia Rimava.sk dnes požiadala o stanovisko aj primátora mesta Jozefa Šimka, ktorý prisľúbil písomné vyjadrenie e-mailom. Správa bude doplnená po jeho doručení.

Zdroj: Rimava.sk

 

Súvisiace články
Primátor proti občanom mesta Rimavská Sobota
Plaváreň ostáva zatvorená do konca leta
R. SOBOTA: Mesto ostáva naďalej v rozpočtovom provizóriu


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross