No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po ozdravnom režime sa v Tornali schvaľovali odmeny

Primátorovi Tornale Ladislavovi Dubovskému a hlavnému kontrolórovi Mikulášovi Cmoríkovi boli na poslednom rokovaní mestských poslancov v Tornali udelené odmeny vo výške 40 percent. S účinnosťou od 1.januára sa zvýšil aj plat primátora o 30 percent. Hlavný kontrolór má od rovnakého dátumu odsúhlasené zvýšenie osobného ohodnotenia o 15 percent. Uvádza sa to v uznesení mimoriadneho rokovania poslancov Tornale z 31.marca. Ako pre Rimava.sk uviedla prednostka MsÚ v Tornali Katarína Hubayová, o schvaľovaní odmien a zvýšení platov sa pôvodne rokovať nemalo. Podľa jej slov tieto body predložil až na zasadnutí poslanec Gyula Mészáros.

„Udelenie odmien som navrhol v mene nezávislých poslancov Tornale z dôvodu ukončenia ozdravného režimu mesta,“ vyjadril sa pre Rimava.sk Mészáros. Ako doplnil, boli dodržané všetky zásady potrebné na to, aby mesto prekonalo ozdravný režim. „Vďaka tomu sme sa nedostali do nútenej správy,“ zdôraznil Mészáros.

Zároveň poznamenal, že so začatím ozdravného režimu bol primátorovi Dubovskému minulý rok znížený plat z maxima na minimum – zo 104 na 54 tis. korún (z takmer 3,5 tis. na takmer 1,8 tis. eur). Mészáros tiež podotkol, že k udeleniu odmien ich viedli aj zásluhy primátora, keď v spolupráci so Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu a vládou SR získal nenávratný finančný príspevok 10 mil. eur na vybudovanie priemyselného parku.

Medzi piatich poslancov, ktorí s priznaním odmien primátorovi nesúhlasili bol aj nezávislý  poslanec Ladislav Iván. „Za to, že sme boli v ozdravnom režime, môže podľa mňa aj primátor Dubovský,“ odôvodnil pre Rimava.sk svoje rozhodnutie Iván. Konkrétnu výšku odmeny, ako aj platov nám dnes na mestskom úrade telefonicky neuviedli. Podľa našich informácií by plat primátora Tornale ( približne 8. tis. obyvateľov) mal predstavovať sumu viac ako 2 300 eur (približne 70 tis. korún).

Približne tú istú sumu dostáva za výkon svojej funkcie aj primátor mesta Rimavská Sobota (takmer 25 tis. obyvateľov) Štefan Cifruš. O odmenách predstaviteľov rimavskosobotskej samosprávy sa malo rokovať na februárovom zasadnutí MsZ. Mestská rada však tento bod z dôvodu finančnej krízy stiahla z programu.

Pre porovnanie, starostke obce Rimavská Seč (2 tis. obyvateľov) Márte Stubendek poslanci po doplňujúcich voľbách v novembri minulého roku schválili plat vo výške približne 2,3 tis. eur (70 tis. korún). Pre Rimava.sk to začiatkom minulého mesiaca potvrdil nezávislý poslanec Rimavskej Seči Ladislav Homonnai.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross