No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pobočky Slovenskej pošty v našich okresoch nezatvoria, ich budúcnosť je ale nejasná

16. marca 2023 | | |  | 
Zdroj: FB Slovenská pošta

Slovenská pošta má v pláne zrušiť niekoľko jej pobočiek roztrúsených po Slovensku, medzi nimi aj dve z našich regiónov. Obyvatelia Hrnčiarskej Vsi a Dubovca si ale nateraz môžu vydýchnuť.


K TÉME: Slovenská pošta má v pláne zatvoriť niekoľko pobočiek. Týka sa to aj našich okresov


Plánované rušenie pobočiek Slovenská pošta odôvodnila neefektivitou jednotlivých pobočiek. "Slovenská pošta pozorne a dlhodobo sleduje vývoj a pravidelne analyzuje situáciu v pobočkách. Samozrejme, jedným z hlavných posudzovaných aspektov je záruka geografickej dostupnosti pôšt a zohľadnenie počtu obyvateľov obce/mesta. Pri analýze sa berú do úvahy aj ekonomické a legislatívne aspekty, trendy vývoja a ak je prevádzka pošty vyhodnotená ako neefektívna z viacerých hľadísk, pošta podá Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (Regulačný úrad) návrh na jej zrušenie," uviedla Iveta Dorčáková, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Článok pokračuje pod reklamou


Avizované zatvorenie pobočiek sa týkalo aj pôšt v Dubovci a Hrnčiarskej Vsi. Minimálne do konca roka sa tak nestane a pošty v obciach zostávajú v prevádzke.


K TÉME: Obciam v regióne hrozí, že prídu o pobočky pošty. Starostovia sa bránia a spisujú petície


Rozhodutie starostov obcí veľmi potešilo, no zároveň cítia neistotu z toho, čo s pobočkami bude v budúcnosti. "Som veľmi rád, že našu poštu nezatvoria, no dúfam, že po novom roku sa tento scenár nezopakuje a nebudeme musieť všetky nepríjemné záležitosti absolvovať odznova," povedal pre Rimava.sk starosta obce Dubovec Ladislav Lőkös.

Rovnaké pocity má aj Ján Melicher, starosta Hrnčiarskej Vsi. "Je nepredstaviteľné, aby našu poštu zavreli, preto som veľmi rád, že do konca roka v obci zostáva a dúfam, že to tak bude aj naďalej," povedal.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross