No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Choďte si po zdravie do BIO zón Lekárne Západ a Lekárne na námestí, nájdete tam aj niečo pre vašich blízkych

RIMAVSKÁ SOBOTA – Lekáreň Západ je rodinná firma, ktorá nezaháľa a svojim zákazníkom sa snaží ponúkať stále niečo nové. Svedčí o tom aj to, že sa k nej postupne pridali Lekáreň na námestí a Lekáreň Kokava v Kokave nad Rimavicou. Dokopy 13 šikovných farmaceutiek, laborantiek i sanitárok sa každý deň stará o to, aby ste v lekárňach našli vždy všetko, čo potrebujete. Nejde pritom len o lieky.

Zdravé varianty obľúbených maškŕt, prírodná bio kozmetika, bio čistiace prostriedky, ale aj esenciálne oleje – toto všetko dopĺňa sortiment lekární.

V Medicentre Západ, ktoré patrí k Lekárni Západ, sa navyše okrem klasických lekárenských služieb špecializujú aj na poskytovanie ďalšej starostlivosti o zdravie. Tam môžeme zaradiť aj vykonávanie testov na zistenie skrytého krvácania, CRP testov, ktoré odhalia, či potrebujete užívať antibiotiká, alebo testov na protilátky na ochorenie Covid-19. Viac o týchto testoch si prečítate na tomto odkaze.


Lekáreň Západ je prvou eco-friendly lekárňou v Rimavskej Sobote

Ako prvá lekáreň v meste sa začala zameriavať aj na kvalitné hand-made produkty, ktoré nesú punc ekológie, trvalej udržateľnosti a sú zdravotne prospešné pre vaše telo a dušu. Medzi tieto produkty patria napríklad ručne vyrábané mydlá, prírodné čistiace produkty, kvalitná ekologická drogéria, prírodná kozmetika, bylinky, sušené ovocie či müsli pre lepší začiatok dňa.


Prečítajte si tiež: Staráme sa o vás s láskou, veríme, že to cítite, zhodli sa farmaceutky z Lekárne Západ, Lekárne na námestí a Lekárne Kokava


Ak máte potravinové intolerancie alebo ste sa rozhodli pre vegánstvo, v bio zónach Lekárne na námestí a Lekárne Západ si prídete na svoje.

Ich BIO zóny sú plné zdravých variant obľúbených maškŕt

Zdravá strava má dokázateľný pozitívny vplyv aj na našu psychiku. Ak sa chcete vo svojom tele cítiť dobre, musíte sa o neho starať nielen zvonka, ale aj z vnútra. Každý deň si môžete dopriať zdravé raňajky napríklad od Mixit. Zachránia vás aj vtedy, keď máte chuť na niečo malé pod zub, v ponuke majú rôzne  dobroty na chrumkanie.

Müsli a granola, kaše a smoothie bowl, ovocie, oriešky a čokoláda, praclíky, chrumkavé lyofilizované ovocie, mixitelly a džemy alebo aj tyčinky – mixitky – a to všetko v rôznych príchutiach.

Ak neviete odolať lyofilizovanému ovociu, odporúčame Brix – Grown for flavour. Sušenie mrazom zachováva tvar, farbu, chuť a arómu čerstvého ovocia. Takto spracované ovocie si uchováva tiež svoje nutričné hodnoty, vitamíny a minerály. V ich ponuke nájdete lyofilizované ovocie každého druhu. Kto si chce ešte viac osladiť život, môže siahnuť po ovocí alebo orieškoch v čokoláde.

Majstrami v spracovávaní orechov sú určite výrobcovia BIG BOY a Purenuts. Orieškové maslá v tej najčistejšej podobe od Purenuts sú naším ďalším zdravým tipom, ako odmeniť seba alebo niekoho blízkeho. Nezaostáva ani BIG BOY, ktorý je najväčším výrobcom orechových krémov v Českej republike. Základom BIG BOY výrobkov sú kvalitné orechy, arašidové a orechové maslá, poctivá čokoláda a mrazom sušené ovocie. V ich dobrotách nenájdete žiadny palmový tuk či stužovadlá, ale len kvalitné suroviny prirodzene plné bielkovinami, vlákninou, vitamínmi a minerálmi.

A to zďaleka nie je všetko!


Pohlaďte svoje telo i dušu bio kvalitou

Lekáreň Západ a Lekáreň na námestí toho má vo svojej bio zóne naozaj veľa. Nechýba ani prírodná bio kozmetika, ktorá presadzuje krásu aj vo vnútri, nielen navonok.

Prírodná, zero waste a ručne vyrábaná kozmetika Alamara Soap je s tými správnymi ingredienciami šetrná k pokožke, nevysušuje ju, ale naopak dodáva jej hebkosť a nenarušuje jej prirodzenú ochrannú bariéru. Portfólio jej produktov je široké a nájdete v ňom opojné kúsky od výmyslu sveta.

Tuhé, prírodné, bio, slovenské a ručne vyrábané – šampóny a mydlá Musk sú jednoducho must. Starostlivosť o telo je s touto kozmetikou radostným okamihom plným jemnosti. Hlavnými zložkami produktov sú olivový, kokosový, ricínový alebo slnečnicový olej, ktoré do mydiel vnášajú svoje benefity.


Vôňou proti bolesti

V Lekárni Západ a Lekárni na námestí stavili aj na silu aromaterapie, ktorá využíva esenciálne oleje. Ide o prírodné extrakty, ktoré sa v rastlinách vyskytujú v podobe zmesi mnohých chemických zložiek, ktoré sa súhrnne označujú ako silice. Oleje sa môžu inhalovať z vody či špeciálneho difuzéra, opatrne aplikovať na kožu alebo využiť pri kúpeli a masáži.

Jednotlivé oleje majú rôzne účinky na myseľ a telo. Keď cítite ich vôňu alebo ich necháte prestupovať pokožkou, môžu mať množstvo prospešných účinkov. Najčastejšie sa uvádza zmiernenie nervozity a stresu, zlepšenie spánku, zmiernenie bolestí hlavy a antibakteriálne či hojivé účinky na pokožke.


Vyskúšajte nový rozmer prírodného čistenia

V Lekárni Západ a v Lekárni na námestí je dostať celý rad eko značiek, vďaka ktorým bude vaša domácnosť čistá, voňavá a zároveň ekologická.


Pár dôvodov, prečo siahnuť po eko drogérii

  • Chránite tým našu planétu
  • Chránite svoje zdravie
  • Bielizeň praná v eko pracích prípravkoch s eko avivážou vydrží dlhšie a zachová si žiarivejšie farby
  • Eko pracie a čistiace prostriedky sú vhodné aj pre citlivú pokožku
  • Inšpirujete k ochrane životného prostredia aj svoje deti
  • Je vhodná aj pre alergikov
  • Nie je testovaná na zvieratách
  • Funguje rovnako dobre ako bežná drogéria

Jednotlivé zložky prostriedkov na čistenie, umývanie a pranie často predstavujú značnú záťaž pre zdravie aj životné prostredie. Produkty CHISTEE sú 100 percent prírodné a 100 percent rozložiteľné. Nezaťažujú vodu, pôdu ani váš životný priestor. Rastlinné oleje a prírodné zložky produktov sa vo voľnej prírode rozkladajú pri teplote od 2 stupňov Celzia. Najväčší vplyv na rozklad má množstvo vody, slnečného žiarenia a CO2.

V Lekárni na námestí a Lekárni Západ majú vo svojej bio zóne aj výrobky od Tierra Verde, ktoré spĺňajú všetky atribúty true eco.

Univerzálny čistiť, wc čistič, čistič skiel a okien, odstraňovač vodného kameňa, dezinfekčný prostriedok, pracie prostriedky pre citlivú pokožku, aviváž či prací prášok na bielu bielizeň, ale aj mydlo či osviežovač vzduchu, gély na umývanie riadu, gély a leštiace prípravky na umývanie riadu... Rad tejto eko drogérie je naozaj široký a nájdete v ňom náhradu za každý bežný čistiaci prostriedok.


Lekárne prajú krásne sviatky, pripravili si aj vianočnú súťaž

Kolektívy Lekárne Západ, Lekárne na námestí a Lekárne Kokava v Kokave nad Rimavicou vám prajú krásne a príjemne strávené vianočné sviatky v kruhu vašich najbližších. Ako odmenu za vašu vernosť a prejavenú dôveru si pre vás pripravili súťaž o zaujímavé ceny. Neváhajte a choďte sa zapojiť.

Súťaž prebieha na facebookovom profile Lekárne Západ do 22. decembra.

Lekáreň Západ nájdete na adrese Ul. Dr. V. Clementisa 4754 v R. Sobote, otvorená je počas pracovných dní od 7:30 do 17:00 hod. Lekáreň Západ môžete kontaktovať v prípade potreby telefonicky na čísle 
0905 230 048.
Lekáreň na námestí nájdete na adrese Hlavné námestie 24/4 a je otvorená počas pracovných dní od 8:00 do 16:00 hod. Lekáreň na námestí môžete kontaktovať v prípade potreby telefonicky na čísle 
0911 222 396.

Lekáreň na námestí a Lekáreň Západ môžete sledovať aj na ich spoločnom profile na sociálnej sieti Facebook, kde vám prinášajú novinky z dostupnej ponuky alebo rôzne tipy pre zdravší život. Lekáreň Západ a aj Lekáreň na námestí nájdete aj na Instagrame.


PR článok

Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj ty. Kontakt: prilepok@medialna.sk

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross