No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do okresu mieria takmer 3 milióny eur na podporu zamestnanosti. Podľa ministra Krajniaka by mohlo vzniknúť 700 nových pracovných miest

20. januára 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Do okresu Rimavská Sobota mieri 2,7 milióna eur na podporu zamestnanosti. Dnes (20. 1.) na tlačovom brífingu v Hajnáčke o tom informoval minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina).

Podľa Milana Krajniaka vďaka finančnej podpore bude môcť vzniknúť približne 700 nových pracovných miest v okrese Rimavská Sobota. „Vzhľadom na delta pandémiu, ktorá bola koncom minulého roka, nám stúpol počet nezamestnaných v medzimesačnom porovnaní november – december zhruba o 125 ľudí,“ dodal minister s tým, že preto vyčlenili financie na podporu vzniku nových pracovných miest.

Článok pokračuje pod reklamou


Minister podľa jeho slov verí, že po skončení ďalšej vlny pandémie sa nezamestnanosť zníži. „Musíme vydržať ešte mesiac – dva, kým prejde cez Slovensko omikron vlna,“ dodal minister, podľa ktorého na nezamestnanosť vplývajú aj opatrenia na zabránenie šírenia vírusu.

Prečítajte si tiež: FOTO: Minister práce Krajniak v Hajnáčke navštívil nové pracovisko úradu práce aj zariadenie pre seniorov

Podpora zamestnanosti bude mať podľa slov Milana Krajniaka tri formy. „Ak niekto chce začať fungovať ako živnostník a prinesie na úrad práce hodnoverný podnikateľský zámer – má nejakú predstavu, v čom chce podnikať, aké budú náklady atď. – môže dostať jednorazovú podporu až do výšky 5 600 eur,“ vysvetlil prvú možnosť šéf rezortu práce.

Ďalej môže zamestnávateľ dostať príspevok až do výšky cca 3 400 eur na jedného nového zamestnanca v prípade, ak ho zamestná na minimálne deväť mesiacov. „Tretia možnosť podpory je taká, že zamestnávateľ môže dostať podporu na nového zamestnanca na dobu štyroch mesiacov, ale súčasne dostane aj podporu pre mentora, ktorý ho má zaučiť,“ priblížil Milan Krajniak s tým, že podpora na zamestnanca je v tomto prípade približne do výšky 3 700 eur.

Podpora je podľa neho určená pre začínajúcich, malých a stredných zamestnávateľov. Ak by sa podľa jeho slov v priebehu roka 2022 tieto financie minuli, presunú na túto oblasť podpory ďalšie peniaze.

Prečítajte si tiež: Nemecký investor, žiaľ, odstúpil, povedal minister Milan Krajniak

Minister sa poďakoval zamestnancom

Minister práce Krajniak dnes počas svojej pracovnej cesty navštívil Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Rimavskej Sobote a pobočku Sociálnej poisťovne. Na oboch miestach sa poďakoval zamestnancom za ich prácu a vyzdvihol ich fungovanie aj počas pandémie.

Článok pokračuje pod reklamou


Ďalej jeho kroky smerovali do Hajnáčky, kde navštívil nové pracovisko úradu práce aj zariadenie pre seniorov.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross