No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Na druhom stretnutí podnikateľov aj o „znovuoživení“ ZŤS

Rimavskosobotská samospráva po druhýkrát zvažuje požiadať o finančnú dotáciu z eurofondov na vytvorenie priemyselnej zóny v bývalých Závodoch ťažkého strojárenstva (ZŤS). „V máji sa otvára možnosť získania financií z eurofondov,“ pripomenul na stretnutí s rimavskosobotskými podnikateľmi primátor mesta Štefan Cifruš,  ktorého opätovne oslovili majitelia areálu ZŤS, súkromná spoločnosť Ardbeg Consulting. Ako bolo zdôraznené, do projektu má význam ísť hlavne vtedy, ak by sa našiel aj konkrétny, najlepšie domáci, investor.

Zámer získať približne 11 mil. eur (334 mil. korún) z eurofondov mala samospráva už v minulom roku. Poslanci ho na septembrovom rokovaní neodsúhlasili pre nepomer ceny, ktorú žiadali majitelia za odpredaj  majetku ZŤS mestu. Mestská rada na tohtotýždňovom rokovaní v súvislosti s čerpaním grantov pre rozvoj mesta poverila rimavskosobotského primátora, aby so spoločnosťou jednal o výhodnejšej ponuke. Ako Cifruš doplnil, o tom, či sa ZŤS-kou zaoberať , alebo sa venovať rozrobeným kasárňam sa bude rokovať na aprílovom MsZ.

“Jedine ak by domáci podnikatelia mali záujem, za projekt budem hlasovať obidvomi rukami,” vyslovil sa v diskusii poslanec MsZ Pavel Brndiar, ktorý sa priklonil k diskusii viacerých podnikateľov, že najracionálnejším riešením by bolo haly ZŤS zbúrať a urobiť siete pre podnikateľov z nášho regiónu. Zmenu majiteľa areálu by uvítali aj fungujúce subjekty, ktoré tam existujú. “Sme tam odrezaní od sveta a to nielen od priemyselného,” vyjadril sa riaditeľ Detoxu v Rimavskej Sobote Ján Štempel a ponúkol spoluprácu vo využívaní fondov z európskej únie. “Chceli by sme pomôcť v rozvoji tejto zóny, hlavne infraštruktúry týkajúcej sa kanalizácie, čističky odpadových vôd, prípadne ďalšieho rozvoja s ďalšími investormi,” uviedol.

[flashvideo filename=http://www.rimava.sk/video/druhe_stretnutieII.flv /]

Na stretnutí podnikateľov sa zúčastnilo približne 35 zo sto pozvaných podnikateľov. Ako poznamenal predseda podnikateľskej komisie pri MsZ Ladislav Rigó, v meste je približne 2300 podnikateľských subjektov a preto očakával väčšiu účasť na tomto stretnutí.

Na stretnutí mal byť zvolený aj 12 členný poradný orgán primátora mesta z podnikateľského prostredia. Podľa slov vedúcej strategického oddelenia MsÚ Evy Murárikovej to mali byť štyria členovia zo sfér - obchod, služby a výroba. „Vzhľadom nato, že dnes neboli nominovaní všetci členovia, určíme poradný výbor,” uviedla pre Rimava.sk Muráriková. Za členov boli navrhnutí Jaromír Košin, Jozef Hrablay, Dušan Šuchaň, Elemér Ádam, Zoltán Czene, František Auxt, Nadežda Demeterová, Štefan Czakó.

Možnosti podpory podnikania na území mesta na stretnutí odprezentovali aj zástupcovia inštitúcií ÚPSVaR, Slovenskej záručnej a rozvojovej banky a Regionálnej rozvojovej agentúry.

Zdroj: Rimava.sk

Mesto plánuje v bývalej ZŤS vybudovať priemyselný park
Rokovanie o budúcnosti priemyselného parku Gemer v bývalej ZŤS preložené
Projekt priemyselného parku Gemer nepodporený
Malá priemyselná zóna, kanalizácia a asfalt v Tomašovej, bazény - tri hlavné Cifrušove priority na rok 2009


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross