No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Primátor dnes oznámil prepustenie dôchodcov z mestského úradu

28. septembra 2009 |  | | |

Rimavskosobotská samospráva ukončí pracovný pomer so všetkými zamestnancami v dôchodkovom veku, ktorí pracujú na úrade. Pre Rimava.sk to dnes dopoludnia potvrdil primátor Rimavskej Soboty Štefan Cifruš. “Z organizačných dôvodov koncom septembra,” uviedol primátor a dodal, že približne ôsmi zamestnanci, ktorých sa prepúšťanie týka, si vyberú dovolenky, dostanú odchodné a odídu od 1. januára.

“Treba urobiť opatrenia aj personálneho charakteru. Ale keď si niekto myslí, že týmto sa zachráni to, o čo je samospráva ukrátená v podielových daniach, veľmi sa mýli,” konštatoval Cifruš a dodal, že prijímať sa nebude nikto. “Poverení agendou budú pracovníci, ktorí sú v poradí,” ozrejmil.

Ako Rimava.sk informovala, o prepúšťaní dôchodcov sa uvažovalo už v júni. Prednosta MsÚ Ladislav Kovács však vtedy uviedol, že po vyplatení odstupného vo výške približne 40 tis. eur (viac ako 1,2 mil. Sk) by samospráva neušetrila, ale naopak, prerobila. K prepúšťaniu napokon nedošlo.

Otázke finančného dopadu avizovaného prepúšťania zamestancov MsÚ, ktorí súčasne poberajú dôchodok, sa Rimava.sk bude venovať.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Vedenie mesta dnes rokovalo o úsporných opatreniach
R.Sobota: Samospráva dostane o 30 mil. korún menej na poddielových daniach, bude sa aj prepúšťať
Rim. Sobota: Samospráva definitívne utiahla opasky, ušetrí takmer 450 tis. eur


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross