No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: O podporu požiadali stovky podnikateľov, vyplatili im viac ako 90 tis. eur

Na úrad práce prišlo ku koncu apríla 470 žiadostí o pomoc štátu na podporu udržania zamestnanosti. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla riaditeľka ÚSPVaR Rimavská Sobota Lívia Koóšová, žiadosti prijali od zamestnávateľov a samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) v rámci projektu Prvá pomoc na podporu udržania zamestnanosti v čase vyhlásenej mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu a odstránením ich následkov schváleného vládou.

Článok pokračuje pod reklamouPríspevky však vyplatili asi len polovici z nich. Podľa nej pomerne veľa žiadostí, 50 až 60 percent, bolo potrebné opravovať. „Preto je nevyhnutné pri ich vyplnení používať manuál zverejnený na webovej stránke www.pomahameludom.sk. Žiadosti tiež nie je potrebné posielať duplicitne,“ zdôraznila riaditeľka a dodala, že medzi najčastejšie chyby vo vyplnení žiadostí bolo zle uvedené IČO či adresa bydliska. Zároveň priblížila, že vyplatené boli príspevky pre 231 žiadateľov v sume viac ako 96 tis. eur.

Nezamestnanosť v Rimavskosobotskom okrese medzimesačne vzrástla

Miera evidovanej nezamestnanosti za mesiac marec predstavovala podľa údajov ÚPSVaR 16,19 percent. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom išlo o nárast o 0,58 percenta. „Nie je to výrazný nárast, do evidencie prišli najviac tí, ktorí sa vrátili z cudziny, zo služieb a priemyselnej výroby,“ skonštatovala riaditeľka. Štatistika za apríl ešte nebola zverejnená.

Zdroj: Rimava.sk

Na ÚPSVaR pripravujú preplácanie časti mzdy zamestnancom. Kto bude mať nárok?

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross