No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tesco by malo stáť najneskôr v lete 2010

17. apríla 2009 |  | |

Obchodný dom Tesco by mal na mieste bývalého cukrovaru vyrásť najneskôr v lete budúceho roka. Pre Rimava.sk to potvrdil Miroslav Vrban z developerskej spoločnosti Ardis. Tá je spoločnosťou Eliton,majiteľom areálu, poverená realizovať na časti pozemkov výstavbu.

Miroslav Vrban zároveň avizoval, že už budúci rok plánujú vytvoriť približne 200 pracovných miest.

Ako uviedol, projekt prebieha podľa pôvodných plánov za spolupráce s vedením mesta. „ Prípravné práce, teda projekčné práce, vybavovanie príslušných stavebných povolení, búracie práce a prekládky inžinierskych sietí, sú vykonávané v súlade s plánom projektu,” uviedol pre Rimava.sk Vrban.

Komín, týčiaci sa nad areálom, by podľa neho mohol ostať zachovaný. “Nemáme v úmysle ho zbúrať, pokiaľ to nebude nutné,” vyjadril sa Vrban a dodal, že všetko záleží od posúdenia statika. “Ak kvôli prebiehajúcim búracím prácam nebude porušená statika komína, ostane stáť,” uviedol.

Podľa jeho slov bude z pôvodného areálu každopádne zachovaná administratívna budova s kanceláriami a celá pravá časť areálu so skladovými halami.

Na margo pripravovaného Family Centra v Rimavskej Sobote Vrban uviedol, že jeho výstavba nemá najmenší vplyv na plány v bývalom cukrovare.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross