No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Rozostavanú polikliniku chcú prerobiť na obchodné priestory. Lidl už stavajú

Priestory bývalej rozostavanej polikliniky v Tornali chcú prerobiť na obchodné priestory. Sú v súkromnom vlastníctve, no téme sa mimoriadne venovali aj poslanci miestneho mestského zastupiteľstva. Ako pre Rimava.sk uviedol prednosta Mestského úradu Tornaľa Ladislav Nagy, poslanci na štvrtkovom rokovaní odsúhlasili zmluvu o budúcej zmluve o zriadení vecného bremena so spoločnosťou Madris Dunajská Streda.

Článok pokračuje pod reklamou"Majiteľ má záujemcu, že by tam šiel stavať," priblížil Nagy a dodal, že má ísť o prerobenie nedokončenej budovy na obchodné priestory. Vecným bremenom na niekoľko metrov štvorcových sa podľa Nagya vyrieši vstup na pozemok, kde bude realizovaný developerský projekt.

V súčasnosti neďaleko tejto budovy začali s výstavbou predajne Lidl. "Bude tam aj odstavné parkovisko," priblížil Nagy, podľa ktorého by mohlo pomôcť súčasnej rozširujúcej sa dopravnej situácii v meste. Sídlisko Juh je podľa neho vhodnou lokalitou. Je najväčšie v meste a je ústrednou obcou, kam za nákupmi chodia aj obyvatelia z okresu Revúca či Rimavská Sobota. „Máme tu dve veľké základné školy, materskú školu s dvoma detašovanými pracoviskami,“ priblížil prednosta. Obyvatelia približne tridsiatich obcí navštevujú Tornaľu aj kvôli rôznym úradom.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: TV LocAll

Lidl v Tornali by chceli stavať už tento rok, v Hnúšti to s reťazcom nevyzerá ružovo
Novú autobusovú stanicu v Tornali čaká otvorenie

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross