No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ako Demeterová vylepila Ceglédymu

22. septembra 2022 |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Do mestského zastupiteľstva vniesli nové nápady a energiu, ktorá sa nie u každého stretla s pochopením. Boli uznávaní aj kritizovaní. Poslanci z klubu Odvážme sa zrýchliť tvoria toto volebné obdobie jadro mestského zastupiteľstva. Ako je s nimi spojená kandidátka na primátorku Nadežda Demeterová? Je ich predĺženou rukou? Chystá sa na Soboťanov pasca?

Ceglédy v sukni?

Žijeme vo svete, v ktorom sú staronovou zbraňou konšpiračné teórie a hoaxy. Je Demeterová trójskym koňom? Skrýva sa v tejto na pohľad sympatickej dáme zlo? Chystá sa na Rimavskú Sobotu sprisahanie? Je Demeterová len Ceglédy v sukni?!

Zisťovali sme za vás.


"Svoju kariéru v manažmente som začala ako riaditeľka v domove dôchodcov v Banskej Bystrici. Keď som túto inštitúciu preberala, jej stav bol dosť nelichotivý.

Poctivou a tvrdou prácou sa mi podarilo zlepšiť významne podmienky života obyvateľov a dostať tak tento domov na jeden z najlepších v kraji. Podobne som postupovala aj v ďalších riadiacich funkciách a zistila som, že poctivou prácou a spoluprácou s ostatnými sa dajú dokázať zázraky. Nevyhovárala som sa na vonkajšie vplyvy a vždy som hľadala riešenia.

Už viac ako tridsať rokov pôsobím v konzervárni. Výsledok práce našej rodiny vidíte v RISE. Naša spoločnosť vyrába a čoraz vo väčšej miere sa presadzuje na slovenskom a na českom trhu. Viem, že skúsenosti z mojej dlhoročnej práce sa dajú pretaviť aj do práce v meste. Vytrvalosť, pracovitosť, čestnosť."


K téme: Jazero na Kurinci pre všetkých, moderný domov dôchodcov, poriadok v uliciach a aj lepšia a slušná komunikácia: k tomuto sa zaväzuje Nadežda Demeterová


A predsa ju ovplyvnili!

Jedno je pravdou – raz už Demeterovú urýchľovači ovplyvnili – pri rozhodovaní sa o vstupe do miestnej politiky. Inšpirovala ju ich zanietenosť a odhodlanosť pomôcť mestu.

„Sledovala som vysielania z mestského zastupiteľstva, veď tam bol môj syn. Nestačila som sa čudovať a divím sa doposiaľ. Mladí muži chodili pripravení na zastupiteľstvo, mali nápady a chceli byť prospešní. Nerozumiem doposiaľ stanovisku pána primátora. Ich nápady boli premyslené, úprimné a určite by boli posunuli naše mesto dopredu. Pán primátor si mal vybrať z množstva nápadov, ktoré chrlili, nechať zodpovedných pracovníkov mestského úradu vykonať dohodnuté a on už mohol len strihať pásku na vykonaných dielach,“ povedala Nadežda Demeterová. Sama.


Prečítajte si tiež: Bude primátorkou Rim. Soboty Slovenka roka? Mojou zásadou je konať tak, aby to nebolo v rozpore so zákonom, morálkou a dobrými mravmi, hovorí N. Demeterová


„Viem, že viem počúvať, počúvam a vyberám si. Všetci predsa veľa vedia a veľa spolu urobia. Tí, ktorí ma poznajú ale vedia, že nenechám so sebou manipulovať a na záver sa vždy rozhodnem sama. Človek sám predsa nedokáže viesť mesto. Potrebuje sa obklopiť skúsenými odborníkmi. Dávam vám svoj sľub, že si budem vážiť názory každého, kto sa dostane do zastupiteľstva, lebo verím, že len spoločne môžeme vybudovať lepšiu Sobotu,“ odkázala obyvateľom a budúcim poslancom Demeterová.

„Som človek bez politickej minulosti, nikdy som nebola v žiadnej politickej strane. Nemám za sebou žiadne morálne poklesky, svoje povinnosti si plním zodpovedne a načas. Žijem v usporiadanej rodine, neustále sa stretávame s našimi dvomi synmi a ich rodinami," povedala o sebe N. Demeterová. 

Demeterová nie je žiadny lekvár

„Určite nebudem nikomu tvrdiť, že moje sympatie ku skupine mladých, ambicióznych mužov nie sú. A sú jasné. Jedným z nich je predsa môj syn Michal. Všetkých ich poznám, mnohých od detstva a niektorých, keď sa začali stretávať v priestoroch našej firmy, plní nadšenia z organizovania akcií, akých Sobota nevidela. Akcie na Deň detí, Predvianočná kapustnica, Klobásafest, boli akcie, ktoré vytiahli Soboťanov na námestie. Družnosť a radostné stretnutia, to bolo to, čo dokázali títo mladí muži a všetko to konali bez politických ambícií, len s predstavou niečo urobiť pre ľudí a pre mesto, v ktorom žijú,“ vysvetlila kandidátka na primátorku Rimavskej Soboty.

Aj keď je konateľkou rimavskosobotskej firmy, ktorá vyrába džem, ona žiadny „lekvár“ nie je. Má vlastný rozum, skúsenosti a vízie pre mesto, za ktorými si stojí. Napriek tomu je otvorená diskusii s každým, kto prinesie relevantné argumenty a dobré nápady.


Prečítajte si tiež: Príbeh firmy RISO: Sme hrdí na to, že sme udržali tradíciu konzervárenskej výroby dodnes, hovorí Nadežda Demeterová


Demeterová vylepila Ceglédymu

Dôkazom toho, že Nadežda Demeterová je schopná postaviť sa napríklad aj Radovi Ceglédymu, keď je to nutné, je aj jedna vzduchom chladená, ktorá pristála na jeho líci.

Písal sa rok 1990. Mladý Rasťo, syn Nadeždy Demeterovej, a mladý Rado Ceglédy boli v plavárni. Nič nenasvedčovalo tomu, čo sa stane.

„Trénoval som neplavcov, učil som deti plávať. Mal som skupinku asi 15 detí, ktoré som mal v malom bazéne a keď som s nimi skončil, vyhnal som ich z bazéna. Čakali na mňa pri veľkom bazéne, pri vchode do spŕch. Rasťo, v rámci srandy, mi všetky decká, ktoré ani jedno ešte nevedelo dobre plávať, nahádzal do veľkého bazéna a ja som ich z tadiaľ ťahal ako mačka mačence. Rovnako aj ostatní, ktorí tam boli. Tak som potom chytil malého Rasťa a vyťal som mu. Rasťo utekal domov a mame povedal,  že som ho zbil, čo bola síce pravda, ale nepovedal prečo. Keď sme prišli domov aj ja aj Mišo, tak Naďka zbehla dole, že si to so mnou vybaví a zazvonila u nás. Ja som otvoril a ona mi jednu vylepila – takú maminkovskú, demonštratívnu, nie silnú, ale hlasnú. A až potom sa pýtala. Tak som vysvetlil situáciu, Mišo mi to dosvedčil a vzduchom chladená sa nakoniec od Naďky ušla aj Rastíkovi,“ zaspomínal si Rado Ceglédy.

Aj z tohto vyplýva, že Nadežda Demeterová samozrejme pozná členov OZ Odvážme sa zrýchliť. Netají sa tým. Nezapiera to. Vie byť spravodlivá voči všetkým bez ohľadu na sympatie. To, čo obyvateľom Rimavskej Soboty ponúka, sú však jej myšlienky, skúsenosti a ciele, vďaka ktorým môžeme spoločne Rimavskú Sobotu posunúť dopredu.

PR článok
Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.

Redakcia sa nemusí stotožňovať s obsahom politickej reklamy.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross