No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bude primátorkou Rim. Soboty Slovenka roka? Mojou zásadou je konať tak, aby to nebolo v rozpore so zákonom, morálkou a dobrými mravmi, hovorí N. Demeterová

2. septembra 2022 | | |  | 

Niekto múdry raz povedal, že nevedomosť je matkou strachu. Strach z nepoznaného či neznámeho je prirodzený, v mnohých prípadoch však neopodstatnený. Niekto iný, rovnako múdry, zas povedal, že strach je dočasný, ale ľútosť trvá večne. V prípade komunálnych volieb presne štyri roky.

Skúsená manažérka je srdcom firmy aj rodiny

To, že sme o niekom doposiaľ veľa nepočuli, neznamená, že prišiel „odnikiaľ“. Má za sebou svoju minulosť, rozhodnutia, ktoré ho formovali, lekcie, ktoré dostal, skúsenosti, ktoré nazbieral.

Ing. Nadežda Demeterová, kandidátka na post primátorky Rimavskej Soboty, na seba svetlo stiahla, keď sa objavila medzi úspešnými dámami uchádzajúcimi sa o titul Slovenka roka. Tiež sa tak nestalo pre nič za nič. Dovtedy tvrdo pracovala na tom, aby rimavskosobotská firma, ktorú sa s manželom rozhodli zachrániť, napredovala. Aby jej rodina netrpela stratou, keď sa borila s pracovnými záležitosťami. Aby jej dvaja synovia doma nepostrádali matku. Za toto úsilie bola ocenená titulom Slovenka roka v kategórii biznis a manažment. Ani vtedy sa nezabudla poďakovať zamestnancom, bez ktorých by udržať firmu na nohách a spraviť z nej prosperujúci podnik nedokázala.


Prečítajte si tiež: Príbeh firmy RISO: Sme hrdí na to, že sme udržali tradíciu konzervárenskej výroby dodnes, hovorí Nadežda Demeterová
Prečítajte si tiež: Soboťanka Nadežda Demeterová sa stala Slovenkou roka: Bez našich zamestnancov by sme to nedokázali, povedala v príhovore


„Rozhodnutie kandidovať prišlo po zrelej úvahe. Záleží mi na tom, ktorým smerom sa Rimavská Sobota bude uberať v ďalšom období,“ hovorí Nadežda Demeterová, ktorá chce využiť potenciál tohto mesta a jeho jedinečnej histórie. Svoju pomocnú ruku ponúka mestu, ktoré už o niekoľko týždňov bude mať možnosť rozhodnúť, či je pripravené na zmenu.

„Mojím cieľom je dopriať všetkým Soboťanom, ktorí tu žijú, podieľajú sa na rozvoji a napredovaní mesta, aby mali byť na čo hrdí. Aby žili v meste, ktorému jeho vedenie rozumie, načúva ich potrebám a napĺňa ich,“ dodala Nadežda Demeterová s tým, že chce svojimi skúsenosťami a svojou energiou oplatiť tomuto mestu šancu, ktorú dostala.

Som človek bez politickej minulosti, som pripravená pracovať v prospech mesta, povedala kandidátka

„Zažívam zvláštne obdobie, doposiaľ som nemusela hovoriť o sebe, o svojej práci, čo som urobila, čo idem urobiť. Mala som vždy jasnú víziu, ktorú som s manželom a mojimi synmi naplňovala. Mojou hlavnou zásadou bola a je vždy konať tak, aby to nebolo v rozpore so zákonom, morálkou a dobrými mravmi. Ďalšou zásadou bolo, aby moje konanie neublížilo druhému človeku. A dnes môžem povedať, že si nepamätám, že by som vedome niekomu ublížila,“ povedala kandidátka.


Svoju kariéru v manažmente som začala ako riaditeľka v domove dôchodcov v Banskej Bystrici. Keď som tuto inštitúciu preberala, jej stav bol dosť nelichotivý.

Poctivou a tvrdou prácou sa mi podarilo zlepšiť významne podmienky života obyvateľov a dostať tak tento domov na jeden z najlepších v kraji. Podobne som postupovala aj v ďalších riadiacich funkciách a zistila som, že poctivou prácou a spoluprácou s ostatnými sa dajú dokázať zázraky. Nevyhovárala som sa na vonkajšie vplyvy a vždy som hľadala riešenia.

Už viac ako tridsať rokov pôsobím v konzervárni. Výsledok práce našej rodiny vidíte v RISE. Naša spoločnosť vyrába a čoraz vo väčšej miere sa presadzuje na slovenskom a na českom trhu. Viem, že skúsenosti z mojej dlhoročnej práce sa dajú pretaviť aj do práce v meste. Vytrvalosť, pracovitosť, čestnosť.


Je dáma, ktorej nechýba ráznosť a schopnosť rozhodovať. Nezabúda však na to, že rovnako podstatnou vlastnosťou je aj vedieť urobiť kompromis a vypočuť si názor iného. Vie, že viac hláv dá viac rozumu, a preto je pripravená viesť dialóg na odbornej a aj ľudsky dôstojnej úrovni.


Nevynechajte ani: Nadežda Demeterová, kandidátka na primátorku mesta, predstavila niekoľko cieľov, ktoré by chcela dosiahnuť


Nejde jej o osobné víťazstvo či zbieranie funkcií, ale o úspech Soboťanov, ktorí sa spoja, aby rozhodli o zmene. Preto je dôležité nenechať sa opantať politikou strachu, ale prijať možnosť, že niekto chce pre Rimavskú Sobotu naozaj lepšiu budúcnosť.

„Som človek bez politickej minulosti, nikdy som nebola v žiadnej politickej strane. Nemám za sebou žiadne morálne poklesky, svoje povinnosti si plním zodpovedne a načas. Žijem v usporiadanej rodine, neustále sa stretávame s našimi dvomi synmi a ich rodinami. O svoju maminu som sa dlhodobo starala u nás doma a doposiaľ sa starám o môjho brata so zdravotným hendikepom. Som konateľkou našej rodinnej firmy a svoju prácu, myslím, že odvádzam na 100 percent,“ povedala o sebe Nadežda Demeterová, ktorá nechce nikomu dávať nesplniteľné sľuby.

Sledujte Nadeždu Demeterovú aj na sociálnej sieti Facebook, kde sa dozviete viac o jej plánoch a kandidatúre.

A čo o nej povedali jej blízki?

Michal, syn

Veľmi sa teším, že moja mamina sa rozhodla kandidovať za primátorku mesta Rimavská Sobota. Doprial by som všetkým deťom mať rodičov, akých máme my s bratom. Naši rodičia nám aj napriek tomu, že v čase, keď sme vyrastali, podnikali, dali to najlepšie, čo môžu deti dostať od svojich rodičov. Podporovali nás v našich snoch, venovali nám čas a usmerňovali nás vo vážnych životných rozhodnutiach.

Ale byť dobrou matkou pravdepodobne nie je tá najdôležitejšia vlastnosť pre funkciu primátora. Ten musí byť hlavne dobrý manažér. Túto schopnosť mamina dokazuje už od obdobia krátko po škole. Pracovala vo funkciách, kde mala na starosti množstvo ľudí a vždy bola v riadení úspešná. V neposlednom rade jej manažérske schopnosti dokazuje naša firma. Možno si niektorí myslia, že je to ľahké, ale ubezpečujem vás, že vybudovať úspešnú potravinársku firmu na Slovensku nie je žiaden med lízať. Na to sú potrebné obzvlášť dobré manažérske schopnosti a vedomosti.

Ako príklad vždy uvádzam jedného Kanaďana, ktorý chcel podnikať v potravinárstve na Slovensku po úspešnej kariére v Kanade. Po roku sa odsťahoval s tým, že nikdy v živote nechce mať nič spoločné s potravinárstvom v strednej Európe. Prajem všetkým Soboťanom, aby si vo voľbách vybrali správne. Súčasný primátor je vo funkcii už 12 rokov, za ten čas človek zo seba vydá už všetky nápady, najmä ak má tak veľa funkcií. V Sobote treba zmenu.

Ako hovorí pani Nadežda, všetkému, čomu venujeme pozornosť, svoj čas a láskavú starostlivosť, žije a rastie. To platí aj pre ich firmu aj rodinu.

Jaroslav, kamarát

Naďka je a bola moja inšpirácia, keď som zvažoval cestu podnikania. Čestnosť a rodinné zázemie sú hodnoty, ktoré sa mi s ňou spájajú, odkedy ju poznám. Je mojím veľkým vzorom a inšpiráciou.

Katarína, kamarátka

Naďku Demeterovú poznám už pár rokov. Stretli sme sa na pracovnej úrovni, ale toto naše pracovné puto sa rokmi premenilo na puto priateľské. Naďka je človek ústretový, spokojný, vyrovnaný, rozvážny a pokorný. Vážim si jej vrúcnosť a ochotu pomôcť, vypočuť a poskytnúť pomocnú ruku v akomkoľvek smere. S Naďkou nikdy neviazne konverzácia a rozhovory s ňou sú vždy priateľské a veľakrát konštruktívne. Čo chytí do rúk, to dotiahne do úspešného konca. Som šťastná, že Naďka vstúpila do môjho života.

PR článok
Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross