No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci budú schvaľovať program rozvoja mesta, hovorí sa v ňom o cyklotrasách aj Domove mládeže

perex-mestsky-uradRimavskosobotskí poslanci sa stretnú netradične, na medziposchodí Mestského úradu. Hlavným bodom zajtrajšieho (5. apríla) mimoriadneho rokovania bude program hospodárskeho a sociálneho rozvoja okresného mesta. Ako sa uvádza v materiáloch, schválenie programu rozvoja obce a príslušnej územnoplánovacej dokumentácie, ak jej spracovanie vyžaduje osobitný predpis, je podmienkou na predloženie žiadosti obce o poskytnutie dotácie zo štátneho rozpočtu a z doplnkových zdrojov. Poslanci sa podľa harmonogramu majú stretnúť tento mesiac ešte raz.

Program popisuje problematiku nezamestnanosti, podnikateľského prostredia, marginalizovaných skupín, školstva, výstavby nových bytov či cestnej infraštruktúry. Jeho súčasťou je aj vyhodnotenie dotazníkového prieskumu medzi občanmi.

Na najbližšie roky medzi plánované aktivity patrí zrealizovanie cyklotrasy z Hostinského ulice na Sídlisko Západ, rekonštrukcia bývalého Domova mládeže na Dom sociálnych služieb, rekonštrukcia a rozšírenie Materskej a Základnej školy na Dúžavskej ceste, revitalizácia Námestia M. Tompu a Župného domu či zriadenie strediska zhodnocovania odpadov a zberný dvor.

„Je to otvorený dokument, ktorý bude reagovať na sociálne, technologické, ekonomické a politické zmeny vonkajšieho prostredia, môže sa dopĺňať a aktualizovať o nové aktivity podľa rozvoja sektorov a podľa úspešnosti realizovaných častí programu rozvoja územia,“ informuje program rozvoja.

Celý dokument si pozrite tu.
Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Rimavská Sobota pre obdobie 2014-2020

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross