No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci chcú naďalej vedieť, či je odmena zo STEFE v príjmoch mesta. Prelomili veto primátora

26. marca 2014 |  | | | |

JUDr. Jozef Šimko na rokovani mestskeho zastupiteľstvaRimavskosobotskí poslanci chcú aj naďalej vedieť či príjem finančných prostriedkov od spoločnosti STEFE, ktoré sú odmenou za konateľstvo v spoločnosti, je zahrnutý v rozpočte mesta. Rozhodnutie potvrdili opätovným odsúhlasením januárového uznesenia, v ktorom uložili vedúcej ekonomického odboru, aby ich o tom informovala. Odpovede sa nedočkali, primátor vtedy na rokovaní nebol a toto uznesenie neskôr ani nepodpísal, poslanci jeho veto prelomili trojpätinovou väčšinou hlasov. Za hlasovalo 12, proti dvaja a zdržali sa štyria.

hlasovanie-poslancov-stefe-1V súvislosti s odmenou z teplárenskej spoločnosti STEFE (kde je mesto menšinovým vlastníkom a primátor je tu konateľom, pozn red.) začala polícia trestné stíhanie. Oznámenie podal poslanec Dušan Hlinka na neznámeho páchateľa pre zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Zaujímal sa o to, či sú tieto financie zahrnuté v rozpočte mesta a či mesto o ne neprišlo. Ako včera na rokovaní pripomenul, o príjmoch nevedeli poslanci ani zamestnanci úradu. Podľa neho neexistuje ani zmluva a primátor dokonca zakázal kontrolovať tieto záležitosti hlavnému kontrolórovi. „A ďalej túto situáciu zahmlievate,“ povedal Hlinka primátorovi Šimkovi. Primátor na rokovaní poslancom zo zoznamu prečítal, kde boli použité finančné prostriedky a niekoľkokrát spomenul, že uznesenie je protizákonné a ak poslanci jeho veto prelomia, prokurátor ho zastaví. Zároveň poslancov ubezpečil, že trestný čin spáchaný nebol. „Príde čas, keď sa mi ospravedlníte,“ povedal Šimko Hlinkovi. Do diskusie sa zapojil aj poslanec Ján Fiľo, podľa ktorého majú poslanci právo formulovať uznesenia. Zároveň podotkol, že primátor im mohol povedať o nakladaní s odmenou, keď sa ho to v minulosti pýtali.

Poslanci sa na rokovaní zaoberali aj ďalšími štyrmi uzneseniami, ktoré primátor nepodpísal. Veto sa im podarilo prelomiť ešte v prípade, kedy prednostu úradu žiadali o predloženie kompletného zoznamu personálnych zmien na radnici. Dostatočný počet hlasov ale nenašli v otázke označení mestských áut a namontovaní rámp pri vstupe na námestie ako ani v odstránení betónovej zátarasy na Sídlisku Rimava. Veto primátora neprelomili ani v prípade zmeny všeobecne záväzného nariadenia, v ktorom chceli vymedziť kompetencie primátora pri nakladaní s financiami.
Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: Mesto stále nemá rozpočet, poslanci vytýkali nereálne príjmy aj primátorovu odmenu zo Stefe
Na základe trestného oznámenia poslanca bolo začaté trestné stíhanie pre zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku
Poslanci chcú vedieť, ako sa nakladá s odmenou za konateľstvo v Stefe. Hlinka podal trestné oznámenie


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross