No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci dali preveriť výstavbu IBV Sobôtka aj bazéna na Kurinci

kurinec-bazenHlavný kontrolór Ladislav Šťavina by sa mal v najbližších týždňoch zaoberať výstavbou infraštruktúry v druhej etape IBV Sobôtka aj výstavbou bazéna na Kurinci. Kontrolu týchto investičných akcií má vykonať na základe rozhodnutia poslancov rimavskosobotského mestského zastupiteľstva.

Ako na utorkovom rokovaní uviedol poslanec Ivan Hazucha, pri rokovaní o rozpočte boli prekvapení, koľko financií ide na IBV Sobôtka, ako spomenul, suma dokopy prevyšuje deväťsto tisíc eur. Predniesol teda návrh na uznesenie, ktorým mestské zastupiteľstvo ukladá kontrolórovi vykonať kontrolu výstavby, preveriť doterajšie finančné plnenie stavby a odhad dokončenia. Za účasti poslancov, stavebného dozoru aj projektanta má vykonať obhliadku a mestskému parlamentu následne predložiť správu. Stihnúť to má do júna. Poslanci návrh jednomyseľne odsúhlasili.

Primátor Jozef Šimko súhlasil, že stavba je predražená, podotkol však, že mesto dopláca na staré hriechy. Ako uviedol, verejná súťaž bola ešte v roku 2000 a zmluvy podpisovali bývalí primátori. Podotkol, že ho „čerti brali“, keď zistil, že mesto nemôže vypísať súťaž. Spomenul však, že vedúcej odboru rozvoja mesta sa aj tak podaril husársky kúsok, zníženie sumy o 90 tisíc eur.

S návrhom kontroly prišiel aj poslanec Dušan Hlinka. Ako uviedol, obracajú sa neho občania ohľadom výstavby bazéna na Kurinci. Poslanec podotkol, že ani on projekt ešte nevidel. Podobnú kontrolu ako v prípade IBV Sobôtka preto navrhol aj pri tejto investícii. Poslanci takisto nadpolovičnou väčšinou hlasov vykonanie kontroly odsúhlasili.

Primátor vysvetlil, že bazén museli predeliť na dve časti, kvôli výdatnosti prameňa a efektívnejšiemu napúšťaniu. Inak by podľa neho trvala výmena vody tri dni. Uviedol ale, že rozpočet to výrazne nenavýši. Podľa jeho slov bude mať Rimavská Sobota oveľa väčší bazén ako dala postaviť tisovská samospráva za porovnateľnú sumu.

Podľa primátora by však poslanci mali dať radšej preveriť iné projekty, spomenul napríklad rekonštrukciu ZŠ P. K. Hostinského alebo výstavbu zimného štadióna. Z toho veru zaprší, povedal primátor, podľa ktorého by niekto možno strávil pár rokov v base. Uznesenia k primátorovmu návrhu ale poslanci zatiaľ neprijali.

[nggallery id=1345]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross