No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci opäť zasadnú za rokovací stôl, čaká ich pokračujúce i nové zasadnutie

Mestskí poslanci v Rimavskej Sobote opäť zasadnú za rokovací stôl. Ich program zrejme bude o niečo dlhší ako zvyčajne. Čaká ich nielen pokračujúce rokovanie, ale aj to nové. Za rokovací stôl zasadnú v utorok, 26. februára od 9:00 hod. v zasadacej miestnosti bývalého Župného domu na Námestí M. Tompu.

V rámci januárového, prerušeného, rokovania ich čaká bod, kvôli ktorému vtedy predčasne ukončili mestské zastupiteľstvo, a to návrh rozpočtu na rok 2019 a výhľadovo na roky 2020 a 2021. potom by sa poslanci mali zaoberať majetkovoprávnymi otázkami ako aj správou kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra Mikuláša Czirmaza. Na stole by ich mal čakať aj návrh Návrh plánov práce orgánov mesta – mestského zastupiteľstva a mestskej rady na rok 2019. V rámci mestskej rady by mali poslanci prerokovať i zloženie jej členov. V rámci pokračujúceho rokovania by sa diskusia mala týkať aj návrhu na zrušenie Komisie Gemerské zvesti-Gömöri Hírlap a zriadenie Redakčnej rady Gemerské zvesti – Gömöri Hírlap. Pokračujúce rokovanie ukončia interpelácie a všeobecná rozprava.

Po ňom by malo nasledovať rokovanie podľa schváleného harmonogramu zasadnutí. V rámci neho by sa poslanci mali popasovať s majetkovoprávnymi otázkami a na stole by ich mala čakať aj informatívna správa o februárovom výjazdovom zasadnutí Vlády SR v obci Jesenské. Záver aj tu by mal patriť interpeláciám a všeobecnej rozprave.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross