Power fest v Boľkovciach patril aj Rimavskosoboťanom, ovládli kategóriu šprintov

Silné a krásne autá, nadupané motocykle, množstvo návštevníkov z blízka i ďaleka. Taký bol 13. ročník Power festu na letisku v Boľkovciach. A keďže akcia plná silných štvor a dvojkolesových mašín patrí medzi sériu podujatí Slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov, tak nemohli na ňom chýbať ani jazdci z okresu Rimavská Sobota. Okrem toho patrilo letisko v Boľkovciach aj majstrovstvám SR slovenskej motocyklovej federácie (SMF) aj majstrovstvám SR slovenskej šprintérskej asociácie (SŠA). A ako dopadli naši jazdci?

Svoje rýchle reflexy ukázal na trati dlhej 201 metrov rimavskosobotský jazdec Michal Zeman, ktorý na svojej Yamahe R6 skončil v kategórii M1 powerfest na druhom mieste. V kategórii SMF street 600 obsadil prvú priečku. Ďalším rimavskosobotským jazdcom bola Zuzana Havranová. Ako uviedol pre Rimava.sk Ondrej Cerovský, svoje umenie ukázala v kategórii SMF do 400 cm2 kubických, kde obsadila druhé miesto. Taktiež 2. miesto v rovnakej kubatúre jej patrilo aj v kategórii Ladies Cup.

Tretím jazdcom bol spomínaný Ondrej Cerovský z Rimavských Janoviec. Na Power fest prišiel prevetrať svoje dva dvojkolesové tátoše. So svojou Suzuki GsxR 750 vyhral kategóriu M2 Powerfestu SŠA a SMF kategóriu Street 900. Ako podotkol, bolo to pre neho deviate a desiate víťazstvo z desiatich pretekov v tomto roku na jeho Suzuki. „Mal som tam aj druhú motorku Kawasaki Zx10R Ninja, s ktorou sa zúčastňujem iba niekedy a s tou sa mi podarilo vypadnúť kvôli slabému reakčnému času hneď v prvej semifinálovej rozjazde. Chýbalo mi 6 stotín sekundy,“ priblížil svoje počínanie v kategórii M4.

S pretekmi to ale po Power feste nekončí. Ako ďalej Ondrej uviedol, Boľkovcami sa presunuli do druhej polovice sezóny. V tej ho čaká okrem zopár slovenských pretekov aj súťaž v Maďarsku. Celkovo tak podľa jeho slov má pred sebou približne 11 pretekov.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Ondrej Cerovský, Michal Zeman