No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pracovníci z Komunitného centra pripravili v júni pre deti bohatý program

perex-komunitne-centrumAj v mesiaci jún pracovníci Komunitného centra poskytovali sociálne a kariérne poradenstvo a venovali sa práci s deťmi a mládežou. Okrem pravidelnej prípravy na vyučovanie a doučovanie sa s deťmi navštevujúcimi Komunitné centrum organizujú rôzne vzdelávacie, prevenčné a voľnočasové aktivity.V rámci Medzinárodného dňa detí zorganizovali pracovníci KC pre deti športové popoludnie spojené s rôznymi súťažami, každé dieťa dostalo sladkú odmenu. Štvrtok, 4. júna, sa deti s pracovníkmi Komunitného centra zúčastnili Športového dňa Špeciálnych základných škôl z okresov Rimavská Sobota a Revúca, ktorý organizovala Špeciálna základná škola v Hnúšti. Pravidelne 1 až 2-krát týždenne navštevovali Dopravné ihrisko, kde sa oboznamovali s pravidlami cestnej premávky aj ako účastníci – cyklisti. V stredu 10. júna, v Základnej umeleckej škole im učiteľka tanečného odboru Miroslava Horváthová predviedla ukážky a choreografie moderného tanca, gymnastické rozcvičky, ktoré žiaci tanečného odboru pravidelne absolvujú. Deti sa do týchto aktivít aktívne zapájali a naučili sa pomocou stoličky robiť tzv. šnúru.

V rámci krúžkov a voľnočasových aktivít zameraných na motoriku a manuálnu zručnosť sa pre deti zorganizovali viaceré tvorivé dielne zamerané na viazanie náramkov priateľstva, modelovanie zo slaného cesta. V rámci prevencie a poskytnutia prvej pomoci mali prednášku spojenú s ukážkou poskytnutia prvej pomoci a obväzovej techniky, ktorú si deti aj vyskúšali a naučili sa základné obväzové techniky. V piatok, 12. júna, sa pracovníci s deťmi zúčastnili v Knižnici Jána Pasiara v Hnúšti Dňa krivých zrkadiel, venovanému ľuďom s mentálnym postihnutím a šíreniu osvety o tom, že všetci ľudia sú si rovní.

V pondelok, 15. júna, sa konal Turnaj v spoločenských hrách, kterého víťazi dostali sladké odmeny. Štvrtok, 18. júna, v rámci Dňa piknikov si pracovníci KC a deti spoločne urobili piknik v parku. Aj tento mesiac poskytlo Komunitné centrum potravinovú pomoc pre sociálne slabé rodiny s malými deťmi v spolupráci s detskými lekárkami, Farkašovskou a Knappovou, a rodine v hmotnej núdzi z Polomu, ktorým poskytli detské výživy. Pre dievčatá zorganizovali beauty krúžok zameraný na starostlivosť o telo, líčenie a tvorbu účesov.

Počas letných prázdnin v období od 6. júla do 28. augusta, v čase od 8.00 do 18.00 hod. bude Komnitné centrum organizovať letný denný tábor pre deti a mládež s pestrým programom.

Zdroj: Veronika Muránska, odborný pracovník Komunitného centra


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross