No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prasknuté potrubie odstavilo od vody stovky domácností. Kedy opäť potečie, zatiaľ nevedia

porucha-zapad-18Prasknuté vodovodné potrubie na najväčšom rimavskosobotskom sídlisku, Sídlisko Západ, odstavilo od pitnej vody stovky domácností. Ako pre Rimava.sk uviedla tlačová hovorkyňa Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti Slavomíra Vogelová, odstávka sa od rána týka celého sídliska, novej časti Sobôtka, rekreačného areálu Kurinec ako aj domov v lokalite Močiar. Zároveň na poludnie uviedla, že stále lokalizujú presné miesto poruchy. V súčasnosti je už uzavretá miestna komunikácia na Kirejevskej ulici a bager prekopáva asfalt na ceste. Poruchu tak hľadajú na treťom mieste. „Termín ukončenia zatiaľ nie je známy,“ povedala na poludnie Vogelová.
Vytekajúca voda ráno zaplavila parkovisko, okolie Zimného štadiónu až po Domov dôchodcov. Najbližšia časť parkoviska bola od blata, ktoré vyplavila unikajúca voda. Cestu museli čistiť pracovníci Technických služieb pomocou traktora a radlice.
Žiakom Základnej školy M. Tompu kvôli tejto poruche prerušili vyučovanie a pustili ich domov. Na Základnej škole Š. M. Daxnera mali obmedzené vyučovanie.
Vodári majú v týchto dňoch ako aj uplynulých týždňoch veľa práce na odstraňovaní porúch. Aktuálne podľa Vogelovej je ďalšia odstávka v Rimavskej Sobote aj na Ulici Gaštanovej a časti Ulice Veternej na Šibeničnom Vrchu. „Dôvod odstávky je porucha na potrubí LT DN100,“ priblížila hovorkyňa a dodala, že poruchu opravujú od včerajšieho popoludnia. Včerajšiu poruchu na Malohontskej ulici, kde bol bez vody výškový bytový dom, lokalizovali a odstránili za mrazivého počasia v priebehu niekoľkých hodín.

Mráz a následné roztápanie spôsobili v okrese Rimavská Sobota za posledný mesiac na verejnom vodovode viacero porúch, za posledné približne tri týždne ich bolo približne dvadsať. Havarijný stav na vodovodnom potrubí museli pracovníci ešte koncom minulého roka opravovať na Školskej ulici v Rimavskej Sobote. Poruchy sa vyskytli aj v mestách na severe okresu Hnúšťa a Tisovec či obci Klenovec a Vrbovce.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross